NFL: Virtual Offseason Devam Edebilir

NFL, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile Virtual Offseason’un askıya alınmayabileceğini bildirdi. 

NFL bugün yapmış olduğu açıklamada, NFLPA ile; Covid-19 salgınının ortaya koyduğu sağlık risklerinin korunması, ekonomik sorunlar ve antrenman kampları doğrultusunda ortak bir karara varılmadığı sürece; önümüzdeki hafta başlaması beklenen antrenman kamplarının yerine Virtual Offseason’un uzatılabileceğini bildirdi.  

NFLPA Genel Müdürü DeMaurice Smith ve NFLPA Başkanı JC Tretter; çarşamba akşamı yapmış oldukları bir bildiri ile öngörülen ekonomik etkinin 11 yıllık bir süreye yayılmasını önerirken, ulusal futbol ligi bünyesinde bu karar pek hoş karşılanmadı. 

Öyle ki Tom Pelissero tarafından yapılan bir raporlama doğrultusunda; ulusal futbol ligi takımlarından birinin genel müdürünün 2020 maaş sınırındaki 10 milyon dolarlık bir indirimin bile bu aşamada “çok fazla” olacağını söylediği belirtildi.  

NFL Oyuncuları İçin Maske Yerine "Siperlik" Önerisi | Korumalı Futbol Türkiye
Siperlik Fotoğrafı (Temsili) Photo By Ross Harmes / CC-BY

Bunun yanı sıra yeni sezon için tartışılan konularda odak noktası olan bir diğer konu ise oyuncuların yeni sezonda covid-19‘dan korunmak amacıyla giyeceği / kullanacağı ekipmanlar oldu. 

Ulusal Futbol Ligi, bugün yapmış olduğu açıklamanın devamında; geçtiğimiz haftalarda  Oakley’in oyunculara sunduğu siperlik konusuna değindi.  

İtalyan şirket devi Luxottica’nın yan kuruluşu olan ve oyuncular için ekipman üretimi yapan Oakley Geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğu bir öneride; oyuncuların maske yerine siperlik kullanmasını önermişti.  

Ulusal Futbol Ligi bünyesinde yapılan açıklamalarda ise bu tavsiyenin oyunculara kullanmaları üzere önerileceği ancak; sahada kullanılmasına gerek olmadığı ifade edildi.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.