NFL: Virtual Season Devam Edebilir | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

NFL, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile Virtual Offseason’un askıya alınmayabileceğini bildirdi. 

NFL bugün yapmış olduğu açıklamada, NFLPA ile; Covid-19 salgınının ortaya koyduğu sağlık risklerinin korunması, ekonomik sorunlar ve antrenman kampları doğrultusunda ortak bir karara varılmadığı sürece; önümüzdeki hafta başlaması beklenen antrenman kamplarının yerine Virtual Offseason’un uzatılabileceğini bildirdi.  

NFLPA Genel Müdürü DeMaurice Smith ve NFLPA Başkanı JC Tretter; çarşamba akşamı yapmış oldukları bir bildiri ile öngörülen ekonomik etkinin 11 yıllık bir süreye yayılmasını önerirken, ulusal futbol ligi bünyesinde bu karar pek hoş karşılanmadı. 

Öyle ki Tom Pelissero tarafından yapılan bir raporlama doğrultusunda; ulusal futbol ligi takımlarından birinin genel müdürünün 2020 maaş sınırındaki 10 milyon dolarlık bir indirimin bile bu aşamada “çok fazla” olacağını söylediği belirtildi.  

NFL Oyuncuları İçin Maske Yerine "Siperlik" Önerisi | Korumalı Futbol Türkiye
Siperlik Fotoğrafı (Temsili) Photo By Ross Harmes / CC-BY

Bunun yanı sıra yeni sezon için tartışılan konularda odak noktası olan bir diğer konu ise oyuncuların yeni sezonda covid-19‘dan korunmak amacıyla giyeceği / kullanacağı ekipmanlar oldu. 

Ulusal Futbol Ligi, bugün yapmış olduğu açıklamanın devamında; geçtiğimiz haftalarda  Oakley’in oyunculara sunduğu siperlik konusuna değindi.  

İtalyan şirket devi Luxottica’nın yan kuruluşu olan ve oyuncular için ekipman üretimi yapan Oakley Geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğu bir öneride; oyuncuların maske yerine siperlik kullanmasını önermişti.  

Ulusal Futbol Ligi bünyesinde yapılan açıklamalarda ise bu tavsiyenin oyunculara kullanmaları üzere önerileceği ancak; sahada kullanılmasına gerek olmadığı ifade edildi.  

Önceki makaleJerry Jeudy, Broncos ile Anlaşma İmzaladı
Sonraki makaleCeeDee Lamb, Cowboys ile Anlaşma İmzaladı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here