NFL 2020 sezonu için uluslararası oyunları iptal etti!

NFL bu yıl Amerika Birleşik Devletleri dışında bir oyun oynamama kararı aldı!


Lig, bugün yaptığı bir açıklamada 2020 için planlanan dördü Londra ve biri Mexico City‘de olmak üzere 5 uluslararası maçı Covid-19 salgını nedeniyle iptal ettiğini duyurdu.

NFL başka yardımcısı Christopher Halpin, alınan karar hakkında;
“Oyuncularımız, kulüplerimiz, ABD, Mekiska ve İngiltere‘deki tüm hayranlarımız için en doğru karar olduğuna inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Ve “Meksika ve İngiltere‘deki hükumet ve ortaklarımızın hepsi bu kararımıza katılıyor ve destekliyorlar. Bu iki ülkedeki oyunlara geri dönmeyi dört gözle bekliyoruz. NFL‘e olan tutkulu bu destekleri için bölgedeki hayranlarımıza teşekkür ediyoruz.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

Arizona Cardinals, Atlanta Falcons, Jacksonville Jaguars ve Miami Dolphins bu yıl yapılacak olan ulusal oyunlar için ev sahibi takım sıfatı taşıyacaklar.

NFL, Mexico City‘nin Azteca Stadyumu içerisinde 1 oyun, Londra‘nın Tottenham Hotspur Stadyumunda iki ve Wembley Stadyumunda iki olmak üzere toplamda 5 oyunu oynamayı planlıyordu. Ancak alınan bu kararla oynanacak olan uluslararası oyunların yalnızca Amerika Birleşik Devletleri eyaletleri içerisinde olmak üzere ulusal oyunlar haline geldiği aktarıldı.

Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendireceğiz, takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here