NFL Takımlarının Sahipleri, Sky Judge İçin Oylama Yapacak

NFL Takımlarının Sahipleri, Sky Judge İçin Oylama Yapacak | Korumalı Futbol Türkiye
2009 NFL Black Logo” by Michael Tipton is licensed under CC-BY-SA 2.0 Generic License.

NFL’e Sky Judge Geliyor… Mu?

NFL, sezonun normal zamanında başlaması için çalışmalarına devam ederken; takımların sahipleri; lige yenilikler eklenmesi için teklifler sunmaya devam ediyor.

Yapılan açıklamalara göre NFL takımlarının sahipleri, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan sanal lig toplantısında oyundaki asayişe yardımcı olması için bir sky judge oylaması yapacak ve de bazı kuralların değişmesini amaçlayan bir dizi öneriyi oylayacaklar.

Baltimore Ravens ve Los Angeles Chargers takımları, oyuna sekizinci bir hakem olarak sky judge eklenmesini önerdiler.

Sky Judge Nedir?

Sky Judge, teknoloji ile donatılmış bir kabinde bulunan ve maç esnasında sahadaki hakemlerin bazı pozisyonlarda karar veremediği zamanda gerekli kararın en doğru şekilde verilmesini sağlayan hakeme verilen isimdir.

Bu önerinin lige sunulmasının nedeni ise, hakemlerin bazı pozisyonlarda oldukça yetersiz kalması.

Bazı iddialara göre hakemlerin saha kenarlarında bulunması, oyuna yeteri kadar hakim olamamalarına sebebiyet veriyor.

Bunun yanı sıra ise oyundaki saha vuruşuna alternatif sunacak olan bir teklif de 28 Mayıs’ta sanal lig toplantısında oylanacak.

2018‘de oyuncuların saha vuruşundaki performanslarını geliştirmeyi amaçlayarak sezona eklenen bu uygulama, son iki sezonda saha vuruşlarının başarı yüzdesinde sadece %10,4‘lük bir iyileşmeye neden olmuştu.

Bunların yanı sıra ise rekabet komitesi, takımların oyun içerisinde çokça ölü top faulünü kullanarak zamanı manipüle ettiğini ifade ederek bu şikayeti dahilinde bir öneriyi de 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan sanal lig toplantısında oylamaya sunacak.

Ölü top faulünün en büyük örneğini ise geçtiğimiz sezon Tennessee Titans vs. New England Patriots playoff maçında görmüştük.

Hala okumadıysanız ligdeki değişiklikleri ve son yapılan sanal lig toplantısı sonrası alınan kararları buradan okuyabilirsiniz.

NFL tarafından yapılacak olan açıklamalar doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalın!

Son Güncelleme; 20 Haziran 2021 / Görsel İçerik & SEO Güncellemesi

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir