NFL - Yeni Sezon Protokolleri Düzenlemesi | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

NFL bünyesinde takım sahipleri ile yeni sezon protokollerinin ve diğer önemli konuların tartışıldığı konferans sona erdi.  

Konferans sonucunda alınan kararlar doğrultusunda yeni sezondaki protokollerin düzenlendiği ve eksik görülen noktalarda protokoller için yeni maddelerin eklendiği açıklandı.  

NFL Sözcüsü Brian McCarthy, konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamada;  

NFL takımları bugün video konferans yoluyla bir araya geldi ve 2020 sezonuna dair olan hazırlıklarla ilgili gelişmeleri elde etti. NFLPA’ile ortak fikir alışverişi içerisinde ve tıp uzmanlarının tavsiyelerine dayanarak geliştirilen sağlık ve güvenlik protokollerini uygulamaya devam edeceğiz. Diğer meseleleri ise işbirlikçi bir şekilde ele alacağız. Alacağımız tüm kararlar; sonuç olarak bize tam ve düzeli bir sezon oynatacak ve kulüpler ile oyuncuların ortak hedefi olan Super Bowl ile kazananı zirveye ulaşacak şekilde konumlandırmaya izin verecek.”  

NFLPA - NFL İçin Ekonomik Öneriler | Korumalı Futbol Türkiye

Video konferans yoluyla gerçekleştirilen toplantı sonucunda alınan kararlar dahilinde; geçtiğimiz günlerde NFLPA’nın ortaya koymuş olduğu “Oyuncular covid-19 Konusunda Bilgilendirilmeli” önerisinin de; oyuncuların, kulübün sağlık görevlileri veya enfeksiyon kontrol uzmanları ile bir araya gelip istedikleri soruları sorarak bilgi edineceği şekilde düzenlenecek olan bir organizasyon ile faaliyete geçeceği belirtildi.  

Bununla beraber ise NFL ve NFLPA ortak çalışması doğrultusunda; NFL Chief Medicial Officier Dr. Allen Sills ile NFLPA  Medicial Director  Thom Mayer’ın oyuncuları bilgilendirmek üzere bir “Covid-19 Eğitimi videosu yaptıkları bildirildi. Yapılan bu videonun amacının ise yukarıda belirtilen maddenin öncüsü olarak oyuncuları covid-19 hakkında bilgilendirmek olduğu ifade edildi.  

Önceki makaleKelvin Beachum, Arizona Cardinals ile Anlaşma İmzaladı
Sonraki makaleNFL Oyuncuları Covid-19 Konusunda Endişeli
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here