NFL, Preseason Maçlarının Sayısını Azaltıyor | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

NFLNFLPA’nın tavsiyesini sonunda dikkate aldı! 

Ulusal Futbol Ligi Oyuncuları Sendikası (NFLPA) geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklama ile Covid-19’un ortaya koydu sağlık sorunları risklerinden dolayı 2020-2021 sezonu için preseason’a sıcak bakmadığını ve 4 dönem yerine sadece 2 dönemden oluşması gerektiğini düşündüğünü ifade etmişti.  

Ulusal Futbol Ligi (NFL), bugün yapmış olduğu bir açıklama ile; NFLPA’nın geçtiğimiz haftalarda ortaya koymuş olduğu “Preseason” Önerisini uygulamaya koyduğunu açıkladı. 

Lig, bugün yaptığı açıklama doğrultusunda 2020-2021 sezonu öncesindeki preseason’daki oyunların sayısını azalttığını ve preseason’da sadece bir oyun olacağını ifade etti.  

NFL Oyuncuları Covid-19 Konusunda Endişeli | Korumalı Futbol Türkiye

Bu kararın alınmasındaki en büyük etmenlerden biri şüphesiz olarak geçtiğimiz günlerde oyuncular tarafından Twitter üzerinden #WeWantToPlay hashtag’i altında dile getirilen; covid-19 ve yeni sezon konusuydu.  

Twitter üzerinden #WeWantToPlay Hasthag’i altında paylaşım yapan oyuncular arasında; Patrick MahomesMyles GarretRussel Wilson, Michael Thomas, Aaron Donald, Odell Beckham JR, Jarvis Juice LandryTodd GurleyZach Ertz, JC TretterStefon DiggsJaylon Smith, Malcolm Jenkins, JJ WattDrew BreesDarius SlayDeandre Hopkins ve Tyrann Mathieu  gibi ligin önde gelen oyuncuları vardı.  

Öyle ki geçtiğimiz günde; bu oyuncular da dahil olmak üzere ligdeki birçok oyuncu Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımlarla beraber; covid-19 ve yeni sezon protokollerinin eksikliği hakkındaki endişelerini dile getirerek NFL’e seslerini duyurmaya çalışmıştılar ve görünen o ki başarılı oldular. 

Ancak lig tarafından yapılan açıklama doğrultusunda; belirtilen uygulamanın çok kısa bir süre içerisinde işleme koyulmayacağı ve bu ayın sonunda açılması kararlaştırılan antrenman kampları açıldıktan sonra ligdeki takımların sahipleri ile bir videolu konferans görüşmesi planladıkları bildirildi.  

Önceki makaleAJ Green: Joe Burrow Bize Enerji Getirecek
Sonraki makalePhiladelphia Eagles, Jalen Reagor ile Anlaşma İmzaladı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here