NFL Oyuncuları Covid-19 Konusunda Endişeli | Korumalı Futbol Türkiye

Dün NFL Futbol Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Troy Vincent, yapmış olduğu açıklama ile; ligde bulunan 32 kulübün genel müdürleri ve koçlarına antrenman kamplarının her zamanki gibi belirlenen tarihte başlayacağını bildiren bir e-posta göndermişti.  

Gönderilen e postada cuma günü gerçekleştirilmiş olan lig toplantısında alınan toplu iş sözleşmesi kararı uyarınca; bu yılki eğitim kamplarının ise belirlenen tarihlerde gerçekleştirileceği ifade edilmişti.   

“Cuma günü gerçekleştirilmiş olan lig toplantısında alınan toplu iş sözleşmesi kararı uyarınca bu yılki eğitim kamplarının raporlama tarihlerinin aşağıdaki gibi olduğu bildirildi.  

Çaylaklar- 21 Temmuz   

Oyun kurucu ve sakat oyuncular – 23 Temmuz  

Tüm oyuncular – 28 Temmuz” 

NFL 2020 Sezonu Maç Protokol Önerileri | Korumalı Futbol Türkiye
NFL Stadyum – Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Bununla beraber bugün, ulusal futbol liginin önde gelen oyuncularından bazıları Twitter  üzerinden yapmış olduğu paylaşımlarla beraber; covid-19 ve yeni sezon protokollerinin eksikliği hakkındaki endişelerini dile getirdi. 

Ligin önde gelen isimlerinden; Patrick Mahomes, Myles Garret, Russel Wilson, Michael Thomas, Aaron Donald, Odell Beckham JR, Jarvis Juice Landry, Todd Gurley, Zach Ertz, JC Tretter, Stefon Diggs, Jaylon Smith, Malcolm Jenkins, JJ Watt, Drew Brees, Darius Slay, Deandre Hopkins ve Tyrann Mathieu başta olmak üzere birçok oyuncu; covid-19’un ortaya koyduğu sağlık riskleri hakkında olan endişelerinie #WeWantToPlay etiketi altında Twitter üzerinden paylaştı. 

Ulusal Futbol Ligi bünyesinde hızla yayılan hasthtag, kısa sürede yukarıda belirtilen isimlerin yanı sıra birçok oyuncunun da odak noktası oldu.  

Önceki makaleNFL – Yeni Sezon Protokolleri Düzenlemesi
Sonraki makaleAJ Green: Joe Burrow Bize Enerji Getirecek
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here