NFL - Oyuncu Forma ve Kaskları İçin Düzenleme | Korumalı Futbol Türkiye
Korumalı Futbol Türkiye, NFL Açıklamaları Temsili Resmi

Irkçılık ve sosyal adaletsizlik kapsamında yaptığı çalışmalar ile öncü bir hale gelen NFL, bugün yeni bir çalışmaya daha imzasını attı.  

Irkçılık ve sosyal adaletsizlik kavramları bünyesinde yaptığı çalışmalardan dolayı geçtiğimiz haftalarda Humanitarian of The Year ödüllerinden League Humanitarian of The Year ödülüne aday gösterilmişti.  

Ulusal Futbol Ligi, bugün yapmış olduğu açıklamayla beraber daha önce gerçekleştirilmeyen bir faaliyetin gerçekleştirileceğini duyurdu. 

NFL, yeni sezonda; oyuncuların forma ve kasklarında ırksal adaletsizliği tema alan çıkartmaların veya yamaların bulunmasına izin vereceklerini açıkladı.  

Açıklamaları detaylandıran Ulusal Futbol Ligi, bu çıkartma ve yamaların yalnızca polis vahşetinden etkilenen isimlere özgü olacağını da dile getirdi. 

NFL'den George Floyd Mesajı | Korumalı Futbol Türkiye
George Floyd, “I, Can’t Breathe”

Yani örnek olarak şu ki; Minneapolis’de ırkçı bir polis memuru tarafından öldürülen George Floyd anısına bir futbol oyuncusu, kaskında veya formasında bu kişinin isminin baş harflerini (GF) bulundurabilecek.  

Bütün bir organizasyon şeklinde hareket etmek istediklerini öne süren NFL; yamaların özelleştirilmesi konusundaki seçimi de oyunculara bırakacaklarını açıkladı.  

Bu faaliyete ek olarak Ulusal Futbol Ligi, aynı zamanda bir faaliyeti daha harekete geçirerek; siyahi insanların milli marşı olarak kabul edilen “Lift Every Voice and Sing” şarkısının da maçlardan önce çalınacağını dile getirdi. 

Ayrıca geçtiğimiz aylarda ırkçılıkla mücadele kapsamında 10 sene süreli bir şekilde 250 milyon dolarlık bir bağış yapan NFL, aynı zamanda bu faaliyetlerin de devam edeceğini dile getirdi.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here