NFL, John Lewis İçin Yas Tutuyor | Korumalı Futbol Türkiye
NFL, John Lewis İçin Yas Tutuyor | Korumalı Futbol Türkiye

Sivil hakları hareketlerinin “kahramanı” John Lewis aramızdan ayrıldı.  

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sivil hakları hareketlerinin öncüsü ve “kahramanı” olarak bilinen John Lewis’in cuma günü 80 yaşında hayata gözlerini yumduğu açıklandı.  

Bir yandan Sivil hakları hareketlerinin öncülüğünü sürdüren Lewis, diğer yandan da pankreas kanseriyle büyük bir savaş içerisinde olan bir kahramandı. Ancak maalesef ki pankreas kanseriyle gerçekleştirdiği savaşta yenik düşerek hayatını kaybetti.  

NFL, John Lewis İçin Yas Tutuyor | Korumalı Futbol Türkiye
John Lewis Photo

Tıpkı dünyanın her yerindeki birçok kurum gibi NFL’de John Lewis’in vefatı üzerine taziyelerini ve yakınlarına başsağlığını dile getirdi.  

NFL komisyon üyesi Roger Goodell, John Lewis hakkındaki taziyelerini ve başsağlığı dileklerini; Twitter üzerinden yapılan bir açıklamayla ifade etti.  

Bununla beraber Atlanta Falcons’un sahibi Arthur Blank’de John Lewis’in vefatı üzerine oldukça üzüntülü olduğunu dile getirdiği bir açıklama yaptı.  

John, yasal ırk ayrımcılığına son vermek ve Amerika’yı, biz ve gelecek nesiller için daha iyi bir yer haline getirmek için hayatını riske attı. Kongrede Atlanta’yı 33 yıl boyunca temsil etti ve bize tüm bu demokrasinin günlük bir mücadele olduğunu hatırlatan bir vicdan olarak hizmet etti. Bu, Şimdiye kadar tanıştığım en cesur insanlardan birinin kalıcı mirasıdır; böylesine anlamlı ve amaç dolu bir yaşamdan sonra huzur içinde yatsın.”  

NFL Komisyon Üyesi Roger Goodell ve Atlanta Falcons’un sahibi Arthur Blank’in yanı sıra NFL oyuncularından; Tom Brady, Calais Campbell, Tre Boston, Randall Cobb, Benjamin Watson, Emmanuel Acho, Douglas Baldwin Jr, Lance Moore, CJ Spiller gibi isimlerde John Lewis’in vefatı üzerine taziyelerini ve başsağlığı dileklerini ilettiler.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here