NFL, John Lewis İçin Yas Tutuyor | Korumalı Futbol Türkiye
NFL, John Lewis İçin Yas Tutuyor | Korumalı Futbol Türkiye

Sivil hakları hareketlerinin “kahramanı” John Lewis aramızdan ayrıldı.  

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sivil hakları hareketlerinin öncüsü ve “kahramanı” olarak bilinen John Lewis’in cuma günü 80 yaşında hayata gözlerini yumduğu açıklandı.  

Bir yandan Sivil hakları hareketlerinin öncülüğünü sürdüren Lewis, diğer yandan da pankreas kanseriyle büyük bir savaş içerisinde olan bir kahramandı. Ancak maalesef ki pankreas kanseriyle gerçekleştirdiği savaşta yenik düşerek hayatını kaybetti.  

NFL, John Lewis İçin Yas Tutuyor | Korumalı Futbol Türkiye
John Lewis Photo

Tıpkı dünyanın her yerindeki birçok kurum gibi NFL’de John Lewis’in vefatı üzerine taziyelerini ve yakınlarına başsağlığını dile getirdi.  

NFL komisyon üyesi Roger Goodell, John Lewis hakkındaki taziyelerini ve başsağlığı dileklerini; Twitter üzerinden yapılan bir açıklamayla ifade etti.  

Bununla beraber Atlanta Falcons’un sahibi Arthur Blank’de John Lewis’in vefatı üzerine oldukça üzüntülü olduğunu dile getirdiği bir açıklama yaptı.  

John, yasal ırk ayrımcılığına son vermek ve Amerika’yı, biz ve gelecek nesiller için daha iyi bir yer haline getirmek için hayatını riske attı. Kongrede Atlanta’yı 33 yıl boyunca temsil etti ve bize tüm bu demokrasinin günlük bir mücadele olduğunu hatırlatan bir vicdan olarak hizmet etti. Bu, Şimdiye kadar tanıştığım en cesur insanlardan birinin kalıcı mirasıdır; böylesine anlamlı ve amaç dolu bir yaşamdan sonra huzur içinde yatsın.”  

NFL Komisyon Üyesi Roger Goodell ve Atlanta Falcons’un sahibi Arthur Blank’in yanı sıra NFL oyuncularından; Tom Brady, Calais Campbell, Tre Boston, Randall Cobb, Benjamin Watson, Emmanuel Acho, Douglas Baldwin Jr, Lance Moore, CJ Spiller gibi isimlerde John Lewis’in vefatı üzerine taziyelerini ve başsağlığı dileklerini ilettiler.  

Önceki makaleJordan Howard; Geri Dönüşün Bir Parçası Olmak İstedim
Sonraki makaleKelvin Beachum, Arizona Cardinals ile Anlaşma İmzaladı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here