NFL
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

NFL, sezon boyu sürecek olan bir diğer sosyal adalet kampanyası olan It Takes All of Us için başlangıç kararı verdi.  

Geçtiğimiz günlerde ligin komisyon üyesi Roger Goodell, yapmış olduğu bir açıklamayla birlikte; başta ligde daha sonra ise ulusta sosyal adaletsizlik çerçevesine karşı faaliyetler yürütmek amacıyla “End Racism” planını onayladıklarını duyurmuştu. 

Yapmış olduğu açıklamada “It Takes All of Us” kampanyasına da onay verdiklerini açıklamış olan Komisyon üyesi Goodell; bu kampanyaların  NFL’in Inspire Change programının sadece bir parçası olduğunu belirterek daha çok faaliyet gerçekleştireceklerini de dile getirmiş oldu.  

Bugün NFL’in yüksek mertebelerinden yapılan açıklamalar doğrultusunda bu Inspire Change programının kampanyalarından biri olan It Takes All of Us’ın başlatıldığı bildirildi. 

Yapılan açıklama doğrultusunda kampanya reklamının; efsane Amerikan futbolu oyuncularından LaDainian Tomlinson’ın 2017’de Hall of Fame için yaptığı duygusal konuşmayı içereceği ve aynı zamanda Alicia Keys’in yeni şarkısı “Love Looks Better” ı da bünyesinde bulunduracağı ifade edildi.  

NFL "It Takes All of Us" Kampanyasını Başlattı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Fibonacci Blue /CC-BY

Tomlinson ise konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada şu sözleri ifade etti; 

“Konuşmamım, ülkemizde yankı bulmaya devam etmesinden ve hepimizin umutsuzca ihtiyaç duyduğumuz ve istediğimiz değişikliği tetiklemesinden onur duyuyorum.”  

NFL EVP ve Chief Marking Officer Tim Ellis ise Tomlinson hakkında şu sözleri dile getirdi; 

“Kampanyamız için ilham kaynağı olan LaDainian Tomlinson’un; “Futbol, Amerika’nın bir mikro kozmosu- tüm ırklar, dinler ve inançlar yan yana yaşıyor, oynuyor.” Şeklindeki güçlü mesajından yararlanmaktan gurur duyuyoruz. Onun sözleri, ligi olağanüstü bir 2020 sezonuna taşıyacak bir birlik ve umut mesajı veriyor.”  

It Takes All of Us kampanyası, sosyal adaletsizlik karşısında ligin tutumunu sergilemek amacıyla 2020 sezonu boyunca devam edecek.  

Önceki makaleBroncos LB Oyuncusu Von Miller Sakatlandı
Sonraki makaleDak Prescott, Ruh Sağlığı Konuşması
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here