NFL, İş Anlaşmazlıkları İçin Videolu Konferans Düzenleyecek | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Ulusal Futbol Ligi (NFL) bugün yapmış olduğu bir açıklamada; NFLPA ile tartıştığı ve ortak bir karara bağlayamadığı durumlar için ligin takım sahiplerinin fikirlerine de kulak vermek amacıyla gün içerisinde bir videolu konferans görüşmesi düzenleyeceklerini bildirdi.  

Öyle ki bu durum, 11 Temmuz 2020 tarihinde NFLPA’nın NFL ile 13 Temmuz’da gerçekleştirmek üzere yapmış olduğu videolu konferans çağrısının; pek bir sonuç vermediği ve istenen gelişmelerin yaşanmadığına işaret ediyor. 

NFLPA - NFL İçin Ekonomik Öneriler | Korumalı Futbol Türkiye

Bununla beraber gelişmeler doğrultusunda ise bir çıkarım yapmak gerektiği zaman; 16 Haziran 2020 Cuma (bugün) takım sahipleri ile gerçekleştirilmesi planlanan videolu konferans görüşmesinde konuşulacak konuların şunlar olması bekleniyor;  

  • NFLPA’nın 2020-2030 yılları arasındaki sezonlar için ulusal futbol ligine sunduğu ekonomik öneri listesi 
  • Oyuncuların 2020 sezonundaki ve takım tesislerinde / eğitim kamplarında bulunduğu süreç boyunca oyuncu ve oyuncu yakınlarını Covid-19’tan korumak için alınabilecek önlemler 
  • 2020 Sezonu için maç protokollerinin düzenlenmesi veya geliştirilmesi 
  • Covid-19’un ortaya koyduğu sağlık risklerinden dolayı 2020 sezonuna katılmayı reddeden oyuncuların akıllarındaki endişe üzerine çözüm yolu bulmak.  
  • Futbol oyuncularının NFLPA ve NFL’in tartıştığı konular üzerindeki yorumları  
  • NFLPA’nın preseason hakkında ortaya koyduğu öneri; (Normalde 4 periyot halinde gerçekleştirilen bu dönemin, covid-19’dan dolayı bu sezon için 2 dönemden oluşması önerisi)  
  • Ve neredeyse offseason’un en çok konuşulan konusu olan “2020 sezonunda gerçekleştirilecek olan / gerçekleştirilmesi planlanan maçlarda taraftar bulunup bulunmayacağı ve taraftarlar için alınabilecek önlemler / protokoller 
Önceki makaleDerrick Henry, Titans ile Olan Anlaşmasını Uzattı
Sonraki makaleDavid Tepper Üniversitelerde Burs Bağışlarına Devam Ediyor
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here