NFL Helmet Challenge Adaylarına $1.37 Milyon Fon Desteği | Korumalı Futbol Türkiye
Photo BY Michael Tipton / CC-BY-SA

NFL Network tarafından yapılan bir açıklamayla beraber NFL Helmet Challenge’da1 milyon dolarlık büyük ödül için yarışan adaylardan bir grup yarışmacıya çalışmaları doğrultusunda HeadHealthTECH bünyesinden 1,37 milyon dolarlık fon desteği sağlandığı bildirildi.  

Yapılan fon desteği, yarışmanın gözdesi olan yarışmacılara belirli miktarlarda paylaşıldı.  

  • Christopher Yakacki | Impressio, Inc. ve CU Denver – 491,999 ABD Doları 
  • Xenith, RHEON, BASF, Waterioo Üniversitesi |Xenith Proje Çerçevesinde- 412,000 ABD Doları 
  • Eric Wagnac (ETS) ve Franck LeNaveaux| Kollide – 238,545 ABD Doları 
  • Matthew Panzer | UVA, Nama Development and Topologica, Inc. – 223,047 ABD Doları 

Yapılan fon destekleri doğrultusunda ise NFL Halkla İlişkiler ve Politika Genel Müdür Yardımcısı Jeff Miller şu açıklamaları gerçekleştirdi.  

“Gelecek yıl da katılımcılarımızın çabalarını destekleyecek ve prototiplerini test edeceğimizden dolayı çok heyecanlıyız.”  

NFL Helmet Challenge Adaylarına $1.37 Milyon Fon Desteği | Korumalı Futbol Türkiye
Photo by Erik Drost / CC BY

Helmet Challenge Nedir?  

Helmet Challenge, Ulusal Futbol Ligi’nde hali hazırda oyuncular tarafından kullanılan bütün kask moddellerinin geliştirilmesi yönünde insanları teşvik etmeye dayanan bir challenge’dır.  

13-15 Kasım 2019 tarihleri arasından başlayan bu challenge, başvuru yapmış adayların ortaya koyacağı ürünlerin NFL’de denenmek üzere 2021 yılının Temmuz ayında NFL laboratuvarlarına gönderilmesi ve oralarda yapılacak testler doğrultusunda değerlendirilmeler yapılacak ve yarışma sonuçlandırılacaktır.  

Bu süreç boyunca başvuru gerçekleştiren ve gerçekleştirmiş olan adaylar, NFL oyuncularının kullandığı kaskları geliştirmekle sorumlu olacak, büyük ödül olan 1 milyon dolar için yarışacaklardır.  

Bu yarış, aynı zamanda ligin futbol biyomekanik anlayışını geliştirmeyi ve kask üreticilerinin ürettiği koruyucu ekipmanlarının geliştirilmesi üzerine teşvikler yaratmayı amaçlar.  

Önceki makaleNFLPA: Oyuncular Covid-19 Konusunda Bilgilendirilmeli
Sonraki makaleCameron Heyward; Pandemi Sürecinde Akıllı Olmalıyız
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here