NFL Gündem 26 Şubat 2021

NFL Gündem 26 Şubat 2021 | #NFLGündem

NFL Gündem 26 Şubat ‘ta neler oldu? Hangi takım hangi transferleri gerçekleştirdi ve de kimlerle yollarını ayırdı? Korumalı Futbol Türkiye hepsini sizler için derledi. Kemerlerinizi bağlayın, başlıyoruz!

Tennessee Titans Adam Humphries ile Yollarını Ayırdı (NFL – AFC)

11-5’lik bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu, 0-1’lik bir seri çerçevesinde ise Playoff‘ları kapatarak Super Bowl serüvenine veda etmiş olan Tennessee Titans; Wide Receiver oyuncusu Adam Humphries‘ı serbest bıraktı.

Humphries, 2019’da 4 senelik ve 36 milyon dolar değerinde olan bir anlaşma imzalayarak Tennessee Titans adına forma giymeye başlamıştı.

Chris Godwin’e Franchise Tag Gelecek mi? (NFL – NFC)

Tampa Bay Buccaneers‘ın son dönemlerde oldukça fazla gündeme gelen Wide Receiver‘ı Chris Godwin, gün içerisinde yaptığı açıklamalarda Franchise Tag üzerine bazı ifadelere yer verdi.

Godwin, Franchise Tag‘i düşündüğünü ve Franchise Tag olursa oynayabileceğini ifade ederken diğer yandan, Tampa Bay Buccaneers’ın Godwin’e Franchise Tag uygulamasının ise oldukça olası görünmesi de gündeme geldi.

“Evet, yani ona bakış şeklim diğer birçok adamla aynı. Açık konuşmak gerekirse hepimiz uzun süreli bir koruma isteriz, ama biliyorsunuz bir Franchise Tag kontrol edebileceğim bir şey değil. Dediğim gibi Tampa’yı seviyorum. Burada inşa ettiğimiz şeyi seviyorum ve burada kalmak isterim.”

(Chris Godwin – Franchise Tag ve Buccaneers’taki Geleceğine Yönelik Olarak – Kısaltılmıştır.)

Patriots’un 3 Oyuncusu Yeni Sezonda Sahaya Dönmeye Hazırlanıyor (NFL – AFC)

Covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği tehlikeler sebebiyle 2020 sezonunda çekilmiş olan Linebacker oyuncusu Dont’a Hightower, Safety oyuncusu Patrick Chung ve Offensive Tackle oyuncusu Marcus Cannon, yeni sezonda tekrardan New England Patriots ile sahaya çıkmaya hazırlanıyor.

Nate Solder Yeni Sezonda Forma Giymeyi Planlıyor (NFL – NFC)

Covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği tehlikeler sebebiyle 31 Temmuz 2020‘de 2020 sezonundan çekilmiş olan Offensive Tackle oyuncusu Nate Solder, 2021 sezonunda sahada forma giymeyi planlıyor.

K.J. Wright’dan Russell Wilson Açıklaması “Ben Burada Olduğum Sürece O Quarterback Olacak” (NFL – NFC)

NFL‘deki kariyerinin başlangıcından bu yana -10 sezondur- Seattle Seahawks adına forma giyen ve son 9 sezondur da Russell Wilson ile takım arkadaşı olan Linebacker oyuncusu K.J. Wright gün içerisinde yaptığı açıklamalarda Russell Wilson hakkında dün gündeme gelen transfer konuşmaları üzerinde durdu.

Wright, “Russell hiçbir yere gitmiyor.” diyerek tavrını net bir şekilde ortaya koydu.

Houston Texans Duke Johnson’ı Serbest Bıraktı (NFL – AFC)

2 gün önce Senio Kelemete ile Peter Kalambayi’yi serbest bırakmış olan Houston Texans, bu sefer de hızını alamayıp; 8 Ağustos 2019‘da kadroya katılmış olan Running Back oyuncusu Duke Johnson‘ı serbest bıraktı.

Houston Texans, son 2 sezondur aktif kadroda forma giymekte olan Duke Johnson‘ı serbest bırakılmasıyla birlikte takım bütçesinden 5 milyon dolar değerinde bir tasarruf sağladı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir