NFL Gündem 20 Şubat 2021

NFL Gündem 20 Şubat 2021 | #NFLGündem

NFL Gündem 20 Şubat ‘ta neler oldu? Hangi takım hangi transferleri gerçekleştirdi ve de kimlerle yollarını ayırdı? Korumalı Futbol Türkiye hepsini sizler için derledi. Kemerlerinizi bağlayın, başlıyoruz!

Rick Wagner ve Christian Kirksey Green Bay Packers’a Veda Etti (NFL – NFC)

13-3’lük bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu ve 1-1’lik bir seri çerçevesinde ise Playoff‘ları kapatmış olan Green Bay Packers, 17 Mart 2020 tarihinde kadroya katılmış olan Offensive Tackle oyuncusu Rick Wagner ile Linebacker oyuncusu Christian Kirksey’i serbest bıraktı.

Hunter Henry Serbest Bir Oyuncu Olmaya Hazır (NFL – AFC)

24 Aralık’ta Reserve/Covid-19 listesine yerleştirilerek bir süre faaliyetlerden mahrum kalmış olan Tight End oyuncusu Hunter Henry, bugün yaptığı açıklamada serbest oyuncu olmak hakkındaki değerlendirmelerini dile getirdi.

Henry, yaptığı açıklamada serbest oyunculuğa hazır olduğunu ifade etti.

“Buradaki zamanımdan gerçekten zevk aldım. Bu yüzden bunu asla göz ardı etmeyeceğim, bilirsin, gen bir oyun kurucu Justin (Herbert) ile iyi bir ilişki kurduk. Ama her şeye açık olduğumu düşünüyorum, ancak burada zamanımdan gerçekten zevk aldım ve bu devam ederse gerçekten heyecanlanacağım, eğer etmezse ise bu yen bir yerde yeniden başlamak için bir adım olacak.”

(Hunter Henry – Serbest Oyuncu Olmak Üzerine Açıklama)

Carson Wentz Philadelpha Eagles’a Veda Konuşması Yaptı (NFL – NFC)

Geçtiğimiz günlerde, 2021 ve 2022 Draft seçimleri karşılığında Indianapolis Colts‘a transfer edilmiş olan Wentz, Instagram aracılığıyla yaptığı bir paylaşımla birlikte Philadelphia Eagles‘a vedasını gerçekleştirdi.

“Philadelphia şehri, size teşekkür ederim. son 5 yıl boyunca benim ailemdiniz. Futbol takımlarına tutkusu ve sevgisi olan bir şehirde oynamak bir onurdu. Philly’deki topluluklarda olumlu bir etki yarattığımızı umuyor ve bölgeyi etkileme çabalarımıza devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

“Eagles organizasyonuna beni Draft ettiği ve NFL hayalimi gerçekleştirdiği için teşekkür ederim. Mr. Lurie, Howie Roseman & Eagles Ön Ofisi, Koç Pederson & tüm koçlarım, antrenman personelimiz, ekipman personelimiz ve Nova Care Kompleksi’ndeki tüm destek personellerine teşekkür ederim. İnanılmaz bir yolculuktu, hepinize başarılar diliyorum.”

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir