NFL Gündem 18 Şubat 2021

NFL Gündem 18 Şubat 2021 | #NFLGündem

NFL Gündem 18 Şubat ‘ta neler oldu? Hangi takım hangi transferleri gerçekleştirdi ve de kimlerle yollarını ayırdı? Korumalı Futbol Türkiye hepsini sizler için derledi. Kemerlerinizi bağlayın, başlıyoruz!

Saquon Barkley’den Sakatlık Açıklaması: “Muhtemelen Hayatımın En Zayıf Anıydı” (NFL – NFC)

New York Giants – Chicago Bears karşılaşması esnasında sağ bacağından sakatlanan ve erkenden sezona veda etmiş olan Running Back oyuncusu Saquon Barkley, gün içerisinde yaptığı açıklamada sakatlığı hakkında konuştu.

Barkley, “Muhtemelen hayatımın en zayıf anıydı” sözleriyle, durumunun ne kadar acı olduğunu vurguladı;

“Dizimi sakatladığımda, yalan söylemeyeceğim, muhtemelen hayatımın en zayıf anıydı, özellikle de ilk günlerde. Ağlarken kendimi kontrol edemedim. “Neden ben? Neden ben? Neden ben?”

Sakatlığının ne denli kötü olduğunu defalarca vurgulayan Barkley, bununla birlikte şu anda ise gelecek sezonda oldukça büyük bir geri dönüş yapmaya hazırlandığının da sinyalini verdi.

(Saquon Barkley – Sakatlık Açıklaması – Kısaltılmıştır.)

Kevin Colbert’ten Steelers Değerlendirmesi “Yeteri Kadar İyi Değildi” (NFL – AFC)

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamalarda özellikle Ben Roethlisberger ve Big Ben’in takımdaki bekası üzerine odaklanmış olan Steelers Genel Müdürü Kevin Colbert, bugünkü açıklamasında ise 2020 sezonu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Colbert, 2020’deki koşularının yeteri kadar iyi olmadığını ifade ederek, yoğunlaşmaları gereken noktaların altını çizdi;

“Geçen yıl sahip olduğumuz grup, -hücum hattı, Running Back, Wide Receiver, Quarterback oyuncuları- iyi bir koşu oyunu üretmedi. Quarterback’lerin ya da Line oyuncularının yeteri kadar iyi olmadığını söyleyemezsiniz, Yaptığımı türdeki koşu oyununu ortaya çıkarmak için kimse yeteri kadar iyi değildi.”

(Kevin Colbert – 2020 Sezonu Pittsburgh Steelers Değerlendirme Açıklaması – Kısaltılmıştır.)

NFL 2021’deki Maaş Sınırını 180 Milyon Dolara Çıkarttı

NFL, NFLPA ile yapılmış olan görüşmelerin ardından, ligin 32 takımına yollanmış olan bir not çerçevesinde; normal şartlarda 175 milyon dolar tabanına olan maaş sınırını, 180 milyon dolara çıkarttı.

Carson Wentz Indianapolis Colts’a Transfer Edildi (NFL – AFC)

4-11-1’lik bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu kapatmış olan Philadelphia Eagles, 5 sezondur aktif kadroda forma giymekte olan Quarterback oyuncusu Carson Wentz‘i; 2021 – 3. round ve 2022 – 2. round Draft seçimleri karşılığında Indianapolis Colts’a transfer etti.

Atlanta Falcons Ricardo Allen ile Allen Bailey’i Serbest Bıraktı (NFL – NFC)

4-12’lik bir galibiyet serisiyle birlikte 2020 regular-season‘unu kapatmış olan Atlanta Falcons; 2014’te kadroya katılan Safety oyuncusu Ricardo Allen ve 2019’da kadroya katılan Defensive End oyuncusu Allen Bailey’i serbest bıraktı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir