NFL Gündem 18 Ağustos 2021

NFL Gündem 18 Ağustos 2021 | Korumalı Futbol Türkiye
(Sol Arka plan) Görsel, andzelikatokarska tarafından Pixabay‘e yüklendi. (Sağ Arka plan) Görsel, royharryman tarafından Pixabay‘e yüklendi.

NFL Gündem 18 Ağustos 2021 | #NFLGündem

NFL Gündem 18 Ağustos’ta neler oldu? Hangi takım hangi transferleri gerçekleştirdi ve de kimlerle yollarını ayırdı? Korumalı Futbol Türkiye hepsini sizler için derledi. Kemerlerinizi bağlayın, başlıyoruz!

OT Teven Jenkins Bıçak Altına Yatıyor

Profesyonel futbol kariyerine başlamasından bu yana Chicago Bears kadrosunda forma giymekte olan & Oklahoma State Cowboys çıkışlı 23 yaşındaki Offensive Tackle oyuncusu Teven Jenkins, sırtından yaşadığı bir sakatlık sebebiyle bıçak altına yatacak.

New Orleans Saints 5 Oyuncu ile Anlaşma İmzaladı

18 Ocak 2021’den bu yana kadroda forma giymekte olan & Ferris State Bulldogs çıkışlı 28 yaşındaki Wide Receiver oyuncusu Jake Lampman, Truman Bulldogs çıkışlı Cornerback oyuncusu Lawrence Woods, 4 Ağustos 2021’den bu yana kadroda forma giymekte olan & Virginia Tech Hokies çıkışlı 24 yaşındaki Cornerback oyuncusu Adonis Alexander ve West Virginia Mountaineers çıkışlı Offensive Lineman oyuncusu Michael Brown‘u feragat ederek gündeme gelmiş olan New Orleans Saints, bununla birlikte; Cornerback oyuncusu Bryan Mills, daha önce Buffalo Bills* kadrosunda forma giymiş olan & UCLA Bruins çıkışlı 27 yaşındaki Guard oyuncusu Caleb Benenoch, daha önce Carolina Panthers kadrosunda forma giymiş olan & Wisconsin Badgers çıkışlı 25 yaşındaki Safety oyuncusu Natrell Jamerson, daha önce San Fransisco 49ers kadrosunda forma giymiş olan & West Virginia Mountaineers çıkışlı 29 yaşındaki Wide Receiver oyuncusu Kevin White ve daha önce Baltimore Ravens* kadrosunda forma giymiş olan & Louisiana Tech Bulldogs çıkışlı 30 yaşındaki Offensive Tackle oyuncusu Jordan Mills ile anlaşma imzaladı.

OL Alex Lewis Sahalara Veda Ediyor

2016‘da Baltimore Ravens ile başlamış olduğu profesyonel futbol kariyerini daha sonra New York Jets ile devam ettirmiş olan & Nebraska Cornhuskers çıkışlı 29 yaşındaki Offensive Guard oyuncusu Alex Lewis, NFL’deki 5 sezonluk profesyonel futbol kariyerini sonlandırarak emekliye ayrılıyor.

NFL Gündem 18 Ağustos 2021 | Gündemin Geri Kalanında Hızını Alamayanlar

 • Daha önce Carolina Panthers* kadrosunda forma giymiş ve CFL’deki kariyerinde ise 1 Grey Cup şampiyonluğu görmüş olan & Western Mustangs çıkışlı 31 yaşındaki Placekicker oyuncusu Lirim Hajrullahu, Dallas Cowboys‘a katıldı.
 • 27 Temmuz 2021 tarihinde Green Bay Packers tarafından serbest bırakılmış olan & Central Connecticut Blue Devils çıkışlı 24 yaşındaki Quarterback oyuncusu Jake Dolegala, Packers sonrasındaki -12’sini New England Patriots’ta geçirmiş olduğu- 22 günlük süreç sonrasında tekrardan Green Bay Packers ile tekrar anlaşma imzaladı.
 • Daha önce Seattle Seahawks* kadrosunda forma giymekte olan & Missouri Tigers çıkışlı 25 yaşındaki Defensive Tackle oyuncusu Walter Palmore, Carolina Panthers ile anlaşma imzaladı.
 • Daha önce Pittsburgh Steelers kadrosunda yer almış olan & Florida Atlantic Owls çıkışlı 23 yaşındaki Offensive Tackle oyuncusu Brandon Walton, Tampa Bay Buccaneers‘a katıldı.
 • 2020’de profesyonel futbol kariyerine başlamasından bu yana New Orleans Saints kadrosunda forma giymekte olan & Florida State Seminoles çıkışlı 22 yaşındaki Cornerback oyuncusu Stanford Samuels III serbest bırakıldı.
 • UCLA Bruins çıkışlı 27 yaşındaki Defensive Tackle oyuncusu Eli Ankou, Atlanta Falcons ile anlaşma imzaladı.
 • 20 Haziran 2018’de Houston Texans’a katılmasından bu yana çok defa; takımla yolları ayrılma noktasına gelmiş olan & Florida State Seminoles çıkışlı 25 yaşındaki Offensive Tackle oyuncusu Roderick Johnson serbest bırakıldı.
 • Arizona Cardinals, Kansas State Wildcats çıkışlı 25 yaşındaki Linebacker oyuncusu Reggie Walker ile anlaşma imzaladı.
 • Daha önce New England Patriots kadrosunda forma giymiş olan & Ohio State Buckeyes çıkışlı 24 yaşındaki Defensive End oyuncusu Rashod Berry ve daha önce Kansas City Chiefs* kadrosunda forma giymekte olan & Ole Miss Rebels çıkışlı 23 yaşındaki Quarterback oyuncusu Jordan Ta’amu, Detroit Lions‘la anlaşma imzaladı.

NFL Gündem 18 Ağustos 2021 | Listelerdeki Değişimler

 • Bir süredir Reserve/Covid-19 listesinde bulunmakta olan 25 yaşındaki Offensive Tackle oyuncusu Tytus Howard, mensubu olduğu takım olan Houston Texans tarafından listeden çıkartıldı.
 • Carolina Panthers kadrosunda forma giymekte olan & Templw Owls çıkışlı 28 yaşındaki Wide Receiver oyuncusu Robby Anderson, bir Hamstring sakatlığı ile karşı karşıya.
 • Philadelphia Eagles kadrosunda forma giymekte olan & Buffalo Bulls çıkışlı 23 yaşındaki Tight End oyuncusu Tyree Jackson, sırtında yaşanan ve kendisini 6 ile 8 hafta kadar sahadan uzak tutacak olan bir kırık ile karşı karşıya.
 • Chicago Bears kadrosunda forma giymekte olan & Georgia Bulldogs & Ohio State Buckeyes çıkışlı 22 yaşındaki Quarterback oyuncusu Justin Fields bir kasık sakatlığı ile karşı karşıya.
 • 31 yaşındaki Guard oyuncusu Justin Pugh, Arizona Cardinals tarafından Reserve/Covid-19 listesine yerleştirildi.

Listeler Tamamlanmamış olmakla birlikte halen güncellenmektedir.

Bilgilendirme; oyuncuların kasları ile ilgili olarak yaşadığı herhangi bir aksilik, büyük ya da küçük fark etmeksizin “Sakatlık” olarak nitelendirilmektedir. Bu sebeple yapılan haberlerde oyuncuların sakatlıklarının durumu yazılmış olmasıyla birlikte, küçük olan kas yaralanmaları dahi sakatlık olarak nitelendirildiğinde, bu haberi çarptırmak değil; resmiyet kazandırmak olarak göz önünde bulundurulur.

Ayrıca Bakınız. NFL Gündem 17 Ağustos 2021

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.