NFL Gündem 11 Ağustos 2021

NFL Gündem 11 Ağustos 2021 | Korumalı Futbol Türkiye
(Sol Arka plan) Görsel, andzelikatokarska tarafından Pixabay‘e yüklendi. (Sağ Arka plan) Görsel, royharryman tarafından Pixabay‘e yüklendi.

NFL Gündem 11 Ağustos 2021 | #NFLGündem

NFL Gündem 11 Ağustos’ta neler oldu? Hangi takım hangi transferleri gerçekleştirdi ve de kimlerle yollarını ayırdı? Korumalı Futbol Türkiye hepsini sizler için derledi. Kemerlerinizi bağlayın, başlıyoruz!

NFL, 2021’de Bir Sayı Limiti Bulunmadan Oyuncuların IR’dan Çıkıp Sahaya Dönmesine İzin Veriyor

Lig, yapılmış olan yeni güncellemede, 2021 sezonu için aldıkları bir karar doğrultusunda tüm takımlara, sezondaki 3 maçı kaçırmasından sonra IR listesinden sınırsız sayıdaki bir koşulda oyuncu alarak kadrolarına dahil edebileceklerini ifade ederken, eklenen raporlamalarda durumdaki koşullardan bir diğerinin ise 1 Eylül’den sonraki 53 kişilik kadroda oyuncuların IR ya da Non-Football Injury listesinden aktif kadroya dönüşünün uygun olduğu ifade edildi.

Defensive End Oyuncusu Aldon Smith, Seattle’a Veda Etti

Linebacker oyuncusu Lakiem Williams’la anlaşma imzalayarak Williams’ı kadrosuna katıp, bununla birlikte Tight End oyuncusu Michael Jacobson ve Wide Receiver oyuncusu Darece Roberson Jr.‘ı serbest bırakarak gündeme gelmiş olan Seattle Seahawks, 15 Nisan 2021’den bu yana kadroda forma giymekte olan & Missouri Tigers çıkışlı 31 yaşındaki First-team All-Pro (2012) & Pro Bowler Defensive End oyuncusu Aldon Smith‘le yollarını ayırarak tecrübeli oyuncuyu serbest bıraktı.

Safety Oyuncusu Ha Ha Clinton-Dix, San Fransisco 49ers’la Anlaştı

27 Ağustos 2020 tarihinden bu yana kadroda forma giymekte olan & West Virginia Mountaineers çıkışlı 29 yaşındaki Wide Receiver oyuncusu Kevin White’ı serbest bırakarak gündeme gelmiş olan San Fransisco 49ers,daha önce Dallas Cowboys*, Chicago Bears, Washington ve Green Bay Packers kadrosunda forma giymiş olan & Alabama Crimson Tide çıkışlı 28 yaşındaki Second-team All-Pro (2016) & Pro Bowler Safety oyuncusu Ha Ha Clinton-Dix‘le anlaştı.

NFL Gündem 11 Ağustos 2021 | Gündemin Geri Kalanında Hızını Alamayanlar

 • San Fransisco 49ers, daha önce Miami Dolphins* kadrosunda forma giymiş olan & Stetson Hatters çıkışlı 27 yaşındaki Linebacker oyuncusu Donald Payne ile anlaştı.
 • 22 yaşındaki Running Back oyuncusu Michael Warren‘ı feragat ederek gündeme gelmiş olan Detroit Lions, daha önce Washington kadrosunda forma giymiş olan & Maryland Terrapins çıkışlı 22 yaşındaki Running Back oyuncusu Javon Leake ile anlaştı.
 • 24 yaşındaki Wide Receiver oyuncusu Damon Hazleton‘ı feragat ederek gündeme gelmiş olan Houston Texans, bununla birlikte; daha önce Las Vegas Raiders* kadrosunda forma giymiş olan & Eastern Michigan Eagles çıkışlı 27 yaşındaki Running Back oyuncusu Darius Jackson‘la anlaştı.
 • 24 yaşındaki Punter oyuncusu Brandon Wright ve 23 yaşındaki Defensive Back oyuncusu Jovan Grant‘ı serbest bırakmış olarak gündeme gelmiş olan Los Angeles Rams, bununla birlikte; San Diego State Aztecs çıkışlı 24 yaşındaki Offensive Tackle oyuncusu Ryan Pope‘u kadrosuna kattı.
 • Pittburgh Steelers, 16 Nisan 2020 tarihinden bu yana kadroda forma giymiş olan & Fordham Rams çıkışlı 24 yaşındaki Offensive Tackle oyuncusu Anthony Coyle‘la yollarını ayırarak oyuncuyu serbest bıraktı.
 • 25 yaşındaki Safety oyuncusu Delano Hill‘i feragat etmiş olarak gündeme gelmiş olan Carolina Panthers, bununla birlikte; daha önce Cincinnati Bengals kadrosunda forma giymiş olan & Auburn Tigers çıkışlı 31 yaşındaki Linebacker oyuncusu Josh Bynes ile anlaştı.
 • Defensive Back oyuncusu Shaun Crawford‘ı feragat ederek gündeme gelmiş olan Las Vegas Raiders, bununla birlikte; daha önce San Fransisco 49ers* kadrosunda forma giymiş olan & West Texas A&M Buffaloes çıkışlı 30 yaşındaki Defensive Tackle oyuncusu Ethan Westbrooks ile anlaştı.
 • Tennessee Titans, daha önce Miami Dolphins* kadrosunda forma giymiş olan & Purdue Boilermakers çıkışlı 30 yaşındaki Tight End oyuncusu Gabe Holmes‘la anlaştı.
 • 25 yaşındaki Defensive End oyuncusu R.J. McIntosh ve 25 yaşındaki Wide Receiver oyuncusu Derrick Dillon‘ı serbest bırakmış olmakla birlikte gündeme gelmiş olan New York Giants, daha önce –XFL‘e mensup takımlardan- DC Defenders kadrosunda forma giymiş olan Washington Huskies çıkışlı 26 yaşındaki Defensive Lineman oyuncusu Elijah Qualls ile anlaştı.

NFL Gündem 11 Ağustos 2021 | Listelerdeki Değişimler

 • 29 yaşındaki Defensive Back oyuncusu Bradley Roby, Reserve/Covid-19 listesine yerleştirildi.
 • 24 yaşındaki Wide Receiver oyuncusu Andy Isabella, Reserve/Covid19 listesine yerleştirildi.
 • Bir süredir Reserve/Covid-19 listesinde bulunmakta olan 23 yaşındaki Wide Receiver oyuncusu Myron Mitchell, kadrosunda forma giymekte olduğu Minnesota Vikings tarafından listeden çıkartıldı.

Ayrıca Bakınız: NFL Gündem 9 Ağustos 2021

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.