NFL – Güncellenen Covid-19 Protokolleri

NFL - Güncellenen Covid-19 Protokolleri | Korumalı Futbol Türkiye
2009 NFL Black Logo” by Michael Tipton is licensed under CC-BY-SA 2.0 Generic License.

NFL, yeni sezona bela olmuş olan Covid-19‘u ligden defetmek için yeni hamlelerini masaya koydu.  

Ulusal Futbol Ligi (NFL), geçtiğimiz saatler içerisinde yapmış olduğu bir açıklama ile birlikte; 27 Eylül’den bu yana lige ciddi manada bela olmuş olan ve 20’den fazla pozitif vakayı su üstüne çıkaran Covid-19’a karşı olarak katı bir şekilde dizayn etmiş oldukları yeni covid-19 protokollerini kamuoyuna duyurdu. 

NFL – Covid-19 Protokolleri Kısaltılmış Liste | 7 Ekim 

  • Kulüplerin; tesisler ve antrenman alanlarının güvenlik kamerası videolarının kopyalarını en az 30 gün süreyle saklamaları gerekir. NFL, maske takma gibi protokollerle uyumluluğu sağlamak için görüntüleri düzenli olarak inceleyecektir. 
  • Takımların; oyuncuların soyunma odalarında geçirdikleri / geçirecekleri zamanı en aza indiren programlar geliştirmeleri ve daha iyi sosyal mesafe sağlamak için soyunma odalarını vardiyalı olarak kullanmayı düşünmeleri gerekmektedir. Kulüpler ayrıca kilitli dolaplar tahsis etmelidir. Böylece aynı pozisyon grubunun üyeleri tek bir alanda yoğunlaşamaz. 
  • Atletik aktiviteye dahil olan oyuncular tarafından maske takılmadığı sürece tüm oyuncular ve personel; kulüp tesislerinde ve antrenman sahasında her zaman maske takmalıdır.  
  • Üçten fazla kademeli bireyden oluşan grupların (oyuncular dahil) kulüp tesisi dışında veya takım seyahati dışında toplanması yasaktır.  

Takım tesisleri protokolleri, oyun günü protokolleri ve daha nicelerinin içerisinde bulunduğu toplamda 19 maddelik olan bu protokollerin tam listesine buradan  ulaşabilirsiniz.  

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir