NFL - Güncellenen Covid-19 Protokolleri | Korumalı Futbol Türkiye
Photo BY Michael Tipton / CC-BY-SA

NFL, yeni sezona bela olmuş olan Covid-19‘u ligden defetmek için yeni hamlelerini masaya koydu.  

Ulusal Futbol Ligi (NFL), geçtiğimiz saatler içerisinde yapmış olduğu bir açıklama ile birlikte; 27 Eylül’den bu yana lige ciddi manada bela olmuş olan ve 20’den fazla pozitif vakayı su üstüne çıkaran Covid-19’a karşı olarak katı bir şekilde dizayn etmiş oldukları yeni covid-19 protokollerini kamuoyuna duyurdu. 

NFL - Güncellenen Covid-19 Protokolleri | Korumalı Futbol Türkiye
NFL – Güncellenen Covid-19 Protokolleri | Korumalı Futbol Türkiye

NFL – Covid-19 Protokolleri Kısaltılmış Liste | 7 Ekim 

  • Kulüplerin; tesisler ve antrenman alanlarının güvenlik kamerası videolarının kopyalarını en az 30 gün süreyle saklamaları gerekir. NFL, maske takma gibi protokollerle uyumluluğu sağlamak için görüntüleri düzenli olarak inceleyecektir. 
  • Takımların; oyuncuların soyunma odalarında geçirdikleri / geçirecekleri zamanı en aza indiren programlar geliştirmeleri ve daha iyi sosyal mesafe sağlamak için soyunma odalarını vardiyalı olarak kullanmayı düşünmeleri gerekmektedir. Kulüpler ayrıca kilitli dolaplar tahsis etmelidir. Böylece aynı pozisyon grubunun üyeleri tek bir alanda yoğunlaşamaz. 
  • Atletik aktiviteye dahil olan oyuncular tarafından maske takılmadığı sürece tüm oyuncular ve personel; kulüp tesislerinde ve antrenman sahasında her zaman maske takmalıdır.  
  • Üçten fazla kademeli bireyden oluşan grupların (oyuncular dahil) kulüp tesisi dışında veya takım seyahati dışında toplanması yasaktır.  

Takım tesisleri protokolleri, oyun günü protokolleri ve daha nicelerinin içerisinde bulunduğu toplamda 19 maddelik olan bu protokollerin tam listesine buradan  ulaşabilirsiniz.  

Önceki makaleMaurice Hurst Reserve/Covid-19 Listesine Yerleştirildi
Sonraki makaleStephon Gilmore Covid-19’a Yakalandı
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here