NFL, Covid-19 Testi Pozitif Olan Oyuncuları IR'ye Yerleştirecek | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Geçtiğimiz günlerde NFLPA‘nın NFL bünyesinde faaliyet gösteren 12 çaylak oyuncunun covid-19 testinin pozitif olduğunu açıklamasıyla beraber; covid-19 pandemisi bünyesinde alınan kararlar ve uygulamaya konan faaliyetlerin tedbirleri sıkılaştırıldı.

Covid-19 pandemisi doğrultusunda yaptıkları çalışmaları; “Sendikamız, oyuncularımızı güvende tutmak için en güçlü test, takip ve tedavi protokollerini zorluyor. Kabul ettiğimiz test protokolleri, güvenli bir şekilde işe dönmemize yardımcı olacak ve bize oynamak ve bitirmek için en iyi şansı verecek olan kritik bir faktördür.” şeklinde tanımlayan NFLPA; NFL ile ortak yeni bir faaliyete imza attı.

Ulusal Futbol Ligi ve Ulusal Futbol Ligi Oyuncuları Sendikası’nın Covid-19 pandemisi konusu üzerine almış olduğu ortak kararlara bir kararla birlikte yeni bir uygulama ekleneceği açıklandı.  

Ulusal Futbol Ligi, bugün yapmış olduğu açıklama ile covid-19 testi pozitif çıkan oyuncuları geçici olarak IR (Sakatlık Rezervi) ‘a yerleştireceklerini açıkladı.  

Yapılan açıklamalar doğrultusunda duyurulmuş ve uygulanmaya konacak olan faaliyetin sadece bu dönemde değil aynı zamanda tüm 2020 sezonu boyunca uygulanacağını bildirildi.  

NFLPA - NFL İçin Ekonomik Öneriler | Korumalı Futbol Türkiye

Yapılan açıklamalarla beraber paylaşılan detaylarda, uygulamanın işleme şeklinin şöyle olacağı açıklandı; 

“Covid-19 testi pozitif çıkan oyuncu hemen lig bünyesinden uzaklaştırılır. Oyuncunun geri dönüşü tıbbi izine tabidir.” 

Önceki makaleKelechi Osemele, Chiefs Kadrosuna Katıldı
Sonraki makaleJamal Adams, Seahawks’a Transfer Oldu
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here