NFL Tarafından Azınlıkların İşe Alımlarına Yeni Düzenleme

Dün gece NFL Rooney Kuralları hakkında yapılacak olan değişimlere bugünkü sanal lig toplantısından sonra azınlıklar ile ilgili bir düzenleme daha getirildi.

NFL Network‘ten Jim Trotter‘ın bugün yaptığı bir açıklamada; Takımlara azınlık adaylarını baş antrenör, birincil futbol yöneticisi (genel menajer) olarak işe almak için geliştirilmiş taslak hisse verileceği kararının alındığını bildirdi.

Hatırlarsanız dün gece NFL Network‘ten Tom pelissero, yapmış olduğu bir haberde NFL Rooney Kuralları hakkındaki düzenlemeleri açıklamıştı. (Bkz: Rooney Kuralları’na Yeni Düzenleme)

Ayrıca yapılacak olan bu değişikliklerin bugünkü sanal lig toplantısından sonra yürürlüğe gireceği bildirilmişti.

NFL Takımlarının takım tesislerinin Salı gününden itibaren tekrar açılmasına izin verildi

Azınlıkların işe alımı konusu zaten bir süredir tartışma konusuydu ve bazı azınlık koçları da dahil olmak üzere birçok kişi tarafından oldukça eleştirilmişti.

Bugünkü sanal lig toplantısında ise bu konu üzerine tartışmalar gerçekleştirilmesi ve bir karara varılması bekleniyordu.

Alınan kararlar doğrultusunda kulübün yardımcı antrenörlerinin diğer takımlarla koordinatör işleri için röportaj yapmalarını enngelleyen kural sona erdi.

Çoğu eleştrimene göre ise bu potansiyel değişiklik sanal lig toplantısı kararları arasında olumlu bir düzenleme olarak yerini aldı.

Bunların yanı sıra ise NFL Network tarafından, takımların sahipleri tarafından toplantıda sunulacak olan ve oyun içerisindeki bazı şeylerin değişmesini amaçlayan önerilerin de sanal lig toplantısında oylanacağı bildirildi. Ancak şu an için bu konu hakkında daha detaylı bir açıklama yapılmadı.

Sanal lig toplantısındaki gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalın!

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir