NFL Antrenmanlardaki Oyuncu Sayısını Arttırabilir | Korumalı Futbol Türkiye
Korumalı Futbol Türkiye, NFL Açıklamaları Temsili Resmi

NFL yapılan bir açıklama ile takım tesislerinde gerçekleştirilen antrenmanlardaki oyuncu sayısının 16’ya çıkartılabileceğini düşündüğünü belirtti.

NFL tarafından geçtiğimiz haftalarda yayınlanan 2020 sezonu ve takım tesisi protokolleri doğrultusunda yapılan açıklamada; 2020 offseason’unda antrenman gruplarının 10 ile 12 kişi arasında olacağı belirtilmişti.

Bugün yapılan açıklamalarda ise bu sayının 16’ya kadar yükseltilebileceği iddia edilirken lig tarafından yapılan açıklama esnasında bu konunun hala düşünce aşamasında olduğu ve karar verebilmenin şu anda çok erken olduğu söylendi.

Aynı zamanda bu konu hakkında karar vermek için NFLPA ile ortak çalışılacağını da bildiren NFL; takım koçlarının, takımların genel müdürlerinin ve diğer yetkililerin de düşüncelerini göz önünde bulunduracağını bildirdi.

NFL Sanal Lig Toplantısındaki Son Gelişmeler | Korumalı Futbol Türkiye
NFL Official Logo

Halihazırda protokoller doğrultusunda alınan tedbirlerde antrenmanlardaki oyuncu sayısının maksimum 12 ile minimal 10 arasında tutulmasının yanı sıra; bu sayının 16’ya çıkartılması özellikle son dönemdeki covid-19 vakalarının artış göstermesinden dolayı oyuncuların covid-19’a yakalanma ihtimalini de arttıracaktır.

Son dönemlerde oyuncularda gözlemlenen covid-19 vaka sayılarının artışlarının yanı sıra böyle uygulamanın faaliyete geçirilmesi ne kadar doğru olur bilinmez; ancak bu uygulamanın faaliyete geçirilmesi konusundaki en büyük etmenin; ligi normal zamanında başlatabilmek amacıyla oyuncuları daha hızlı bir şekilde hazırlamak olduğundan hiç şüphe yok.

Öyle ki oyuncuları sezona daha hızlı hazırlamak için yapılacak olan/ yapılması düşünülen bu faaliyet; oyuncuların covid-19’a yakalanma olasılığını arttıracağı için ligde birçok aksaklığa neden olabilir.

Önceki makaleKareem Jackson ‘ın Covid-19 Testi Pozitif Çıktı
Sonraki makaleArthur Blank ‘ten Ulusal Değişime Maddi Destek
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here