NFL: Antrenman Kampları Belirtilen Tarihte Açılacak | Korumalı Futbol Türkiye
Korumalı Futbol Türkiye, NFL Açıklamaları Temsili Resmi

NFL tarafından yapılan bir açıklamayla birlikte antrenman kamplarının belirtildiği tarihlerde açılacağı bildirildi.  

Yapılan açıklamalar doğrultusunda, ulusal futbol ligi yöneticilerinin geçtiğimiz günlerde NFL takımlarının sahipleri ile toplu bir video görüşmesi yaptığı ve 2020 sezonuna dair kararlar alındığı bildirildi.  

Dünya çapında devam eden Covid-19 salgınına yönelik yeni tedbirler alınacağı ve sosyal adalet programı doğrultusunda yeni faaliyetler gerçekleştirileceği açıklandı.  

NFL komisyon üyesi Roger Goodell, toplantı sonrasında “lig olarak odak noktamız stadyumlarımızı 2020 sezonuna hazırlamaktır.” sözlerini dile getirdi. 

Roger Goodell, yapmış oldukları çalışmalar doğrultusunda NFLPA ile de görüşmelerinin devam ettiği ve ortak kararlar alındığını açıkladı.  

NFL Sanal Lig Toplantısındaki Son Gelişmeler | Korumalı Futbol Türkiye
NFL Official Logo

Aynı zamanda sanal toplantı da konuşulan konulardan biri de lig bünyesinde oylama eğitimleri oldu.  

Yapılan açıklamalara göre futbol oyuncuları, stadyumdaki oyuncular ve taraftarlar arasındaki mesafeyi açmak için sahaya yakın olan koltukların kapatılması için oylama gerçekleştirdi. 

Ulusal Futbol Ligi Sosyal Sorumluluk Kıdemli Sorumlusu Anna Isaacson

“Hedefimiz, NFL’le ilişkili herkesin oy vermek ve başkalarına ilham vermek için kayıt yaptırmasıdır. Hepimizin oy kullanmak konusunda ortak bir hakkı ve yükümlülüğü var.” 

Bununla beraber Ulusal Futbol Ligi’nin Futbol Operasyonları Başkan Yardımcısı Troy Vincent, sanal toplantı sonrasında yaptığı açıklamada; temmuz ayı içerisinde lig bünyesindeki 32 takıma ırkçılık karşıtı eğitimlerin verileceğini dile getirdi.  

Yapılan açıklamalarla beraber Chief Medicial Officer Dr. Allen Sills’in geçtiğimiz hafta yapmış olduğu açıklamalar desteklendi. 

Öyle ki Dr. Allen Sills geçen hafta yapmış olduğu açıklamalarda; yeni sezonda oyuncuların ve taraftarların sağlığının korunmasının, NFL’in odak noktası olduğunu belirterek bu odak noktası doğrultusunda önemli çalışmaların gerçekleştirildiğini dile getirmişti.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here