NFL: Antrenman Kampları Belirlenen Tarihte Başlayacak

Covid-19, NFL faaliyetlerini durduramamış gibi gözüküyor! 

Ulusal Futbol Ligi (NFL) bugün yapmış olduğu bir açıklama ile antrenman kamplarının, önceden belirlenmiş olduğu tarihte başlayacağını bildirdi. 

NFL’in Futbol Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Troy Vincent; bugün ligdeki 32 kulübün genel menajer ve koçlarına antrenman kamplarının her zamanki gibi belirlenen tarihte başlayacağını bildiren bir e-posta gönderdi.  

Futbol Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Troy Vincent’in 32 futbol takımına yolladığı e-posta;  

“Cuma günü gerçekleştirilmiş olan lig toplantısında alınan toplu iş sözleşmesi kararı uyarınca bu yılki eğitim kamplarının raporlama tarihlerinin aşağıdaki gibi olduğu bildirildi. 

Çaylaklar- 21 Temmuz  

Oyun kurucu ve sakat oyuncular – 23 Temmuz 

Tüm oyuncular – 28 Temmuz” 

NFL- Covid 19 ile Mücadele Kapsamında Yeni Düzenlemeler | Korumalı Futbol Türkiye
NFL Logo – Photo By Michael Tipton / CC-BY-SA

NFL’in Futbol Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Troy Vincent’in yapmış olduğu bu açıklama doğrultusunda gerçekleştirilmesi beklenen ilk raporlamanın; Kansas City Chiefs ve Houston Texans takımının çaylak oyuncularından gelmesi tahmin edilirken diğer tüm takımların ise salı günü erken saatlerde çaylak raporlamalarını tamamlaması öngörülüyor.  

Bununla beraber ise yapılan açıklamanın devamında, yeni sezonda oyuncuların ve taraftarların sağlığının korunması üzerine; Ulusal Futbol Ligi ve Ulusal Futbol Ligi Oyuncuları Sendikası’nın halen fikir tartışması gerçekleştirdiği ifade edildi. 

Ortaya konan bu ifadenin neticesinde ise şu anda protokollerin tamamlanmamış olduğu ve ilerleyen tarihlerde alınan kararlarla birlikte kısa süre önce değiştirilmiş olan protokollerin tekrardan düzenlenebileceği de bildirildi.  

Tags:

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir