NFL, 2020 Sezonu Öncesi Yeni Bir Sorunla Karşı Karşıya | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

NFL, covid-19 pandemik salgını nedeniyle yeni sezona katılmamayı tercih eden oyuncular için bir çare arıyor. 

Bugün NFL Network tarafından yapılan bir açıklama doğrultusunda Ulusal Futbol Ligi (NFL) ve Ulusal Futbol Ligi Oyuncuları Sendikası (NFLPA)’nın, yeni sezona katılmayacak oyuncular hakkında bir fikir tartışması gerçekleştirdiği açıklandı.  

NFL Network’ten Tom Pelissero bu konuyu şu sözlerle ifade etti;  

“Benim anladığıma göre olay; hem sendika hem de lig, yeni sezon öncesinde covid-19 endişesi olan ve yeni sezona katılmaktan vazgeçme ihtimali olan bu oyuncuların endişelerini devre dışı bırakmak istemeleri.”  

“Yapılan açıklamalara göre takımların genel müdürlerine bu hafta içerisinde; 2020 sezonuna katılmayacak olan oyuncuların, takım üyeliklerinden vazgeçmesi için bir tarih belirlenecek.”  

NFLPA: Oyuncular Covid-19 Konusunda Bilgilendirilmeli | Korumalı Futbol Türkiye

Bununla beraber NFLPA ise Ulusal Futbol Ligi için yaptığı bir açıklamada, lig dahilinde %35 maaş kesintisi önerisini dile getirdi.  

NFLPA yaptığı açıklamada covid-19 pandemik salgını nedeniyle lig bünyesindeki gelirlerin etkilendiğini ve maaş kesintisinin tablodaki bir seçenek olduğunu ifade etti.  

Bu açıklama doğrultusunda ise futbol oyuncularından tepkiler gecikmedi. 

Öyle ki Philadelphia Eagles Quarterback oyuncusu Darius Slay, Kansas City  Chiefs’in star Quarterback oyuncusu Patrick Mahomes, New Orleans Saints  All-Pro Wide Receiver oyuncusu Michael Thomas ve Tennessee Titans  Offensive Lineman oyuncusu Taylor Lewan’da bu açıklamaya karşı olan tepkilerini Twitter üzerinden açıkça ortaya koydu.  

Philadelphia Eagles Quarterback oyuncusu Darius Slay, konu hakkında Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ise şu sözleri sarf etti. 

“Bu beni rahatsız ediyor! Yani benim ve ailemin hayatını riske atıp faturalarınızı ödemem için oyun oynamamı istiyorsunuz, Hayır Efendim.” 

Oyuncular tarafından verilen en ağır tepkilerden birini ise Tennessee Titans’ın Offensive Lineman oyuncusu Taylor Lewan ortaya koydu. 

LewanTwitter üzerinden yaptığı açıklamalarda; “Eğer böyle bir şey olursa tamamen yeni bir oyuncular sendikasına ihtiyacımız var.” Sözlerini sarf etti.  

Önceki makaleTitans, Jadeveon Clowney ile Görüşmek İstiyor
Sonraki makaleBaltimore Ravens, M&T Bank’in Kapasitesini Azaltıyor
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here