New Orleans Saints Seyirci Kabul Etmeyecek

New Orleans Saints Seyirci Kabul Etmeyecek | Korumalı Futbol Türkiye
Mercedes-Benz Superdome” by Austin Kirk is licensed under CC BY 2.0. (Cropped)

New Orleans Saints, Bucs Karşılaşmasına Seyirci Kabul Etmeyecek

New Orleans Saints, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile; 2020-2021 sezonunun 13 Eylül tarihinde yapacak oldukları kendileri için sezonun başlangıç maçı olan Tampa Bay Buccaneers karşılaşmasında taraftar kabul etmeyeceklerini duyurdu.  

“Elimizden Gelen Her Şeyi Yapmalıyız”

New Orleans Saints Başkanı Dennis Laushca, konu ile ilgili almış oldukları kararı şu sözler ile ifade etti;  

“”Taraftarları Mercedes-Benz Superdome‘da güvenli bir şekilde ağırlamamıza izin verecek kapsamlı bir plan hazırlamış olsak da, bu plan her zaman; bir topluluk olarak Covid-19 ile ne kadar etkili mücadele ettiğimize bağlı olmuştur.” 

“Bu duruma, taraftarlarımızı Mercedes-Benz Superdome‘da ağırlamak için mümkün olduğunca çok zaman verdik, ancak ne yazık ki tıp uzmanları, durumların taraftar katılımıyla sezona başlayacak kadar hızlı ve iyi yönde gelişmediğini belirtiyor. .” 

“Daha önce de belirttiğimiz üzere, taraftarlarımızın ilk ev maçımıza katılımına izin vermezken; Green Bay Packers’a karşı 27 Eylül tarihinde gerçekleştireceğimiz karşılaşmaya katılabilecekleri konusunda ihtiyatla iyimser olmaya devam ediyoruz. Ancak bunu yapamadığımız taktirde hayranlarımızın bu konuda esnek ve uyumlu olmaları gerektiğini de vurguluyoruz.  

“Taraftarlarımızın, ev maçlarımızda ekibimize sağladığı olağanüstü avantajın son derece farkındayız ve onları tekrardan karşılamaya herkes kadar istekliyiz.”  

“Mevcut eğilimleri iyileştirmek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Çocuklarımızın okula güvenli bir şekilde dönebilmesi, ticaretin ve ekonomimizin yeniden açılabilmesi ve böylece Saints hayranlarının nesiller boyu devam etmesi için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.”  

Cantrell: “Saints’e Tezahürat Yapmaya Hazırız”

Bununla beraber New Orleans’ın belediye başkanı LaToya Cantrell’de, New Orleans Saints’in almış olduğu bu karara olan desteklerini şu kelimeler ile aktarıyor;  

New Orleans şehri ve tüm taraftarlarımız, futbol sezonunda Saints’e tezahürat yapmaya hazır. Ancak taraftarların, oyuncuların, takımın ve Superdrome’un birçok çalışanının güvenliği bundan önce gelmeli. Doğru yöne doğru gitmeye başlıyoruz ancak henüz olmamız gereken yerde değiliz. Bu salgına olan cevabımızı tıpkı başından beri söylediğimiz gibi, kararlarımız veriler tarafından yönlendiriliyor. Ve olmamız gereken yere vardığımız zaman Saints takımını desteklememiz gerekecek.” 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir