New Orleans Saints Seyirci Kabul Etmeyecek | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

New Orleans Saints, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile; 2020-2021 sezonunun 13 Eylül tarihinde yapacak oldukları kendileri için sezonun başlangıç maçı olan Tampa Bay Buccaneers karşılaşmasında taraftar kabul etmeyeceklerini duyurdu.  

“Elimizden Gelen Her Şeyi Yapmalıyız”

New Orleans Saints başkanı Dennis Laushca, konu ile ilgili almış oldukları kararı şu sözler ile ifade etti;  

“”Taraftarları Mercedes-Benz Superdome‘da güvenli bir şekilde ağırlamamıza izin verecek kapsamlı bir plan hazırlamış olsak da, bu plan her zaman; bir topluluk olarak Covid-19 ile ne kadar etkili mücadele ettiğimize bağlı olmuştur.” 

“Bu duruma, taraftarlarımızı Mercedes-Benz Superdome‘da ağırlamak için mümkün olduğunca çok zaman verdik, ancak ne yazık ki tıp uzmanları, durumların taraftar katılımıyla sezona başlayacak kadar hızlı ve iyi yönde gelişmediğini belirtiyor. .” 

“Daha önce de belirttiğimiz üzere, taraftarlarımızın ilk ev maçımıza katılımına izin vermezken; Green Bay Packers’a karşı 27 Eylül tarihinde gerçekleştireceğimiz karşılaşmaya katılabilecekleri konusunda ihtiyatla iyimser olmaya devam ediyoruz. Ancak bunu yapamadığımız taktirde hayranlarımızın bu konuda esnek ve uyumlu olmaları gerektiğini de vurguluyoruz.  

New Orlean Saints Seyirci Kabul Etmeyecek | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA Tampa Bay Buccaneers Flag Photo By Jennifer Snyder / CC-BY-SA

“Taraftarlarımızın, ev maçlarımızda ekibimize sağladığı olağanüstü avantajın son derece farkındayız ve onları tekrardan karşılamaya herkes kadar istekliyiz.”  

“Mevcut eğilimleri iyileştirmek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Çocuklarımızın okula güvenli bir şekilde dönebilmesi, ticaretin ve ekonomimizin yeniden açılabilmesi ve böylece Saints hayranlarının nesiller boyu devam etmesi için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.”  

Cantrell: “Saints’e Tezahürat Yapmaya Hazırız”

Bununla beraber New Orleans’ın belediye başkanı LaToya Cantrell’de, New Orleans Saints’in almış olduğu bu karara olan desteklerini şu kelimeler ile aktarıyor;  

New Orleans şehri ve tüm taraftarlarımız, futbol sezonunda Saints’e tezahürat yapmaya hazır. Ancak taraftarların, oyuncuların, takımın ve Superdrome’un birçok çalışanının güvenliği bundan önce gelmeli. Doğru yöne doğru gitmeye başlıyoruz ancak henüz olmamız gereken yerde değiliz. Bu salgına olan cevabımızı tıpkı başından beri söylediğimiz gibi, kararlarımız veriler tarafından yönlendiriliyor. Ve olmamız gereken yere vardığımız zaman Saints takımını desteklememiz gerekecek.” 

Önceki makaleEverson Griffen, Cowboys ile Anlaşma İmzaladı
Sonraki makalePJ Hall, Texans ile Anlaşma İmzaladı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here