New England Patriots Takım Tesisine Veda Etti

NFL’den New England Patriots hayranlarını üzecek bir haber geldi.  

NFL, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile birlikte; geçtiğimiz haftanın sonlarında doğru yaptığı açıklamada covid-19’un teşkil ettiği risklerden korunmak ve takım çalışmalarını potansiyel seviyede gerçekleştirmek amacıyla en az bir round daha covid-19 testi yapılana kadar sanal konferanslar yoluyla uzaktan çalışacaklarını ifade eden New England Patriots’un takım tesisinin covid-19 sebebiyle tekrardan kapatıldığını bildirdi.  

Yapılan bu açıklama doğrultusunda New England Patriots’un takım tesisi 10 gün içerisinde toplamda 3 kez kapatılmış oldu. (tesis, daha önce yapılan testlerde; Quarterback oyuncusu Cam Newton ile Cornerback oyuncusu  Stephon Gilmore’un covid-19 testinin pozitif çıkması sebebiyle kapatılmıştı.) 

Yapılan açıklamayla birlikte takım tesisinin kapatılmasının sebebini pozitif covid-19 testleri olarak açıklayan NFL, aynı zamanda covid-19 testi pozitif çıkan kişinin “takım oyuncusu” olduğunu dile getirse de oyuncunun kim olduğuna yönelik bir detayı belirtmedi.  

Bugün oynanması planlanan Denver Broncos – New England Patriots maçının, Patriots cephesindeki covid-19 vakaları sebebiyle ertelenmesi beklenmekte.  

Konuyla İlgili Haber 

Stephon Gilmore Covid-19’a Yakalandı  

Stephon Gilmore Covid-19'a Yakalandı | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA Stephon Gilmore Photo By BenPhotos / CC-BY-SA

Pazar gecesi ve pazartesi günü yapılan covid-19 testlerinde pozitif vakaya rastlamadıklarını açıklayan New England Patriots, ne yazık ki; covid-19’dan tam olarak kurtulamadı.    

Takım, geçtiğimiz saatler içerisinde yapmış olduğu bir açıklamada; 11 Eylül tarihinde maaşına 5 milyon dolar zam yaptıkları Cornerback  oyuncusu Stephon Gilmore‘un covid-19 testinin pozitif olduğunu bildirdi.    

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir