New England Patriots, Stadyumlarının Kapasitesini Düşürüyor | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

New England Patriots, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile Covid-19 pandemik salgınının ortaya çıkardığı sağlık risklerinden dolayı 2020 sezonunda taraftarlara daha güvenli bir ortam sunmak amacıyla Gilette Stadyumu’nun kapasitesini azalttığını açıkladı.  

Patriots, yapmış olduğu açıklamayla beraber potansiyel oturum kapasitesi ile 65,878 taraftarın yer alabileceği Gilette Stadyumu’nun kapasitesini %20’ye düşüreceklerini belirtti. 

Covid-19 ile mücadele kapsamında faaliyete sokulması beklenen yeni uygulamanın detayları ise şöyle; 

  • Yapılan bu faaliyetle beraber normal şartlarda 65,878 taraftarın yer alabildiği Gilette Stadyumu’nun yeni kapasitesi 13,175 oldu.  
  • Taraftarlar diğer taraftarlardan en az 6 fit uzaklığında olacak ve taraftarlardan sosyal mesafeyi korumaları istenecek.  
  • Stadyum içerisinde herkesin her zaman maske takacak. 
  • Stadyumun ilk sekiz sırası kullanımda olmayacak. 
  • Maçlar için alınacak biletler, bir blokta en fazla 10 kişi olacak şekilde düzenlenecek.  
  • Bilet gişesindeki satışlar askıya alınacak. 
  • Biletler sadece mobil cihazlarda kullanılabilecek 
  • 2020 sezonunda düzenlenecek olan ve deplasman olmayan tüm maçlar için otopark ücretsiz olacak.  
New England Patriots, Stadyumlarının Kapasitesini Düşürüyor | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By ERIC SALARD / CC-BY-SA

Bununla beraber New England Patriots yönetimi, eğer ki devlet ve yerel yönetim tarafından izin verilir ve yeni sezonda tribünlerde taraftarlara yer verilirse; bu konu için yeni güvenlik önlemleri aldıklarını ve bunlar için hazırlanan ek yönergelerin uygulanacağını bildirdi.  

Geçtiğimiz haftalarda ilk olarak Baltimore Ravens’ın M&T Bank Stadyumu’nun kapasitesini azalttığını açıklamasıyla beraber; New England Patriots bugün yapmış olduğu açıklama ile stadyumlarında kapasite değişikliğini bildiren ikinci takım oldu.  

Önceki makaleJason Peters, Philadelphia Eagles’a Geri Dönüyor
Sonraki makaleDerrick Henry, Titans ile Olan Anlaşmasını Uzattı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here