New England Patriots, Son Yapılan Testlerde Vaka Bildirmedi

Takımın Cornerback oyuncusu Stephon Gilmore’un covid-19 testinin pozitif çıkmasından sonra takım içerisinde tekrardan endişe artışı yaşanan covid-19 vakalarına ilişkin olarak, New England Patriots yönetiminden güzel haberler gelmeye başladı. 

New England Patriots yönetimi, geçtiğimiz saatlerde yapmış oldukları covid-19 raporlamalarında; dün ve bugün yapılan covid-19 testlerinde pozitif bir vakaya rastlamadıklarını bildirdi.  

Takım yönetimi; covid-19’un teşkil ettiği risklerden korunmak ve takım çalışmalarını potansiyel seviyede gerçekleştirmek amacıyla en az bir  round daha covid-19 testi yapılana kadar sanal konferanslar yoluyla uzaktan çalışacaklarının da altını çizdi.  

Takımın baş koçu Bill Belichick, tüm kadro olarak uzaktan çalışmalarına ve takım tesislerinin kapatılmasına ilişkin olarak yapmış olduğu açıklamada;  

“Ekibimizin sağlığı ve güvenliği için tesisi kapatma kararı aldır. Bu her zaman 1. önceliktir. Denver Broncos için hazırlıklarımıza sanal konferanslarla devam ettik ve bu durumu gün be gün ele alacağız. Herkesin geri dönmesinin güvenli olduğu hissettiğimizde o zaman bunu yapacağız.” 

Konuyla İlgili Haber 

Stephon Gilmore Covid-19’a Yakalandı 

Stephon Gilmore Covid-19'a Yakalandı | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA Stephon Gilmore Photo By BenPhotos / CC-BY-SA

Pazar gecesi ve pazartesi günü yapılan covid-19 testlerinde pozitif vakaya rastlamadıklarını açıklayan New England Patriots, ne yazık ki; covid-19’dan tam olarak kurtulamadı.   

Takım, geçtiğimiz saatler içerisinde yapmış olduğu bir açıklamada; 11 Eylül tarihinde maaşına 5 milyon dolar zam yaptıkları Cornerback oyuncusu  Stephon Gilmore‘un covid-19 testinin pozitif olduğunu bildirdi.   

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir