Mustafa Kemal Atatürk 'ü Anlamak | Korumalı Futbol Türkiye
Mustafa Kemal Atatürk 'ü Anlamak | Korumalı Futbol Türkiye

Kimdir Mustafa Kemal Atatürk?  

Televizyonlarda bazı soyu bilinmez itlerin çıkıp “halifeliği kaldırdı” dediği; din düşmanı mı?

Yoksa ecdad-ı Osmanlı’yı bitiren ve Türk ecdadına ihanet etmiş vatan haini mi? 

Ya da bize kitaplarda okutulan ve hayat hikayesi beş kuruş etmez insanlar tarafından kaleme alınmış olan deneyimsiz komutan mı?  

Hiçbiri değildir aslında. Ne bir din düşmanı ne bir vatan haini ne de deneyimsiz bir komutan.

O bir insan değildir, bir fikirdir. Türk ırkının hürriyetidir. Vatanımın doğusunda ayağında ayakkabı olmadan –5, -10 derece soğukta okula giden kardeşimin göz yaşlarıdır. O benim askerimin gözlerindeki vatan sevdasıdır. O, televizyonda çıkıp kendisine ayyaş diyenlerin her ulusal bayramda önünde ip gibi dizilmek zorunda olduğu yüce komutandır.  

O, 57 yıllık yaşamına;  

  • 11 Savaş, 
  • 24 Madalya 
  • 7 Nişan 
  • 13 Kitap 
  • 1 Ülke 

Milyonlarca özgür insan sığdırmış olan ve cepheden cepheye koşarken 2 dil öğrenen, 4000 kitap okuyan, geometri kitabı yazan, üçgen açı ve dikdörtgen gibi 48 tane geometri teriminin isim babası olan, Türk tarihindeki ilk resim sergisini açan, dünyada “Başöğretmen” sıfatına sahip olan tek lider, cebinden 50 bin lira para harcayarak Elmalı’lı Hattat Muhammed Hamdi Yazır’a Kur’an’ın Türkçe mealini yazdıran; dil bilimci, tarihçi, sosyolog, antropolog, yazar, asker, devlet adamı, Anafartalar Kahramanı “Gazi Mareşal Başbuğ Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ’tür.”  

Bugün ise bu yüce fikrin büründüğü o şanlı, sarı saçlı ve mavi gözlü bedenin aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümüdür.

Bugün, Türk Gençliğinin 82 yıldır unutmadığı ve ebede kadar unutmayacağı Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun ilkeleri ile inkılaplarının tekrardan hatırlanacağı gündür.  

82 yıldır her 10 Kasım’da saat 9’u 5 geçe; saygı, sevgi, rahmet ve minnetle anıyoruz, andık ve ebediyete kadar da anmaya devam edeceğiz.  

Önceki makaleNick Chubb Sahalara Geri Dönüyor
Sonraki makaleVance McDonald, Covid-19’a Yakalandı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here