Miles Sanders Daha Fazla İş Yüküne Hazır!

Philadelphia Eagles takımının 26 numaralı running back oyuncusu Miles Sanders, bu sezondaki iş yükünü üstlenebilecek mi?

2019 NFL Draft‘ının 2. round 53. sırasından Philadelphia Eagles tarafından seçilen Miles Sanders, geçtiğimiz sezon Philadelphia Eagles‘ın as running back oyuncusu Jordan Howard‘ın yaralanmasından sonra başlangıç görevine getirilmiş, ve Philadelphia Eagles’ı sezonun geri kalan maçlarında devam ettirmişti.

Jordan Howard, omuz sakatlığı geçirdikten sonra sezonun geri kalan maçlarında yer alamamış ve 21 mart 2020 tarihinde ise Miami Dolphins ile 9.75 milyon dolar değerinde 2 senelik bir anlaşma yapmıştı.

2019 sezonunda on maçta yer alan ve 6 TD, 525 yard istatistiklerini elde eden Howard‘ın yerini artık, çaylak oyuncu Miles Sanders aldı.

16 Maçta arka arkaya 3 TD ve 818 yard istatiklerine ulaşan Miles Sanders, çok kısa bir zamanda bu iş yüküne uyum sağlamaya başladı.

“Beni Bunun İçin Seçtiler!”

Sirius XM NFL Radio‘ya açıklama yapan Sanders, 2020’de kendisini kesinlikle çok daha fazla iş yükünü üstlenirken gördüğünü açıkladı.

Sanders; “Bu yüzden beni ilk etaptan draft ettiklerine inanıyorum. Dürüst olmak gerekirse gerçekten birdenbire oldu, sezonun başında başlamadım. Bu yüzden bulunduğum konumda ona bir fırsat gibi baktım ve sadece saldırdım.” Sözleri ile içerisinde bulunduğu durum hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

Oyuncu, eğer ki bu sezondaki iş yükünü sırtlanabilir ve başarılı olabilirse gelecekteki kariyerinde oldukça iyi yerlerde olma fırsatı yakalayacaktır.

Gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here