Mike Pettine, 2020'de Packers'dan Daha İyi Defans Bekliyor

Green Bay Packers takımının savunma koordinatörü Mike Pettine; “playoff yenilgimizden sonra bu sene çok daha iyi bir savunma görmeyi umut ediyorum.”

Mike Pettine bugün gazetecilere yaptığı bir açıklamada, 2019 playoff sezonunun NFC Şampiyonluk maçındaki yenilgileri üzerine yorum yaptı.

Mike Pettine geçtiğimiz sezon 14 maç kazanan ancak playoff NFC şampiyonluk maçında San Fransisco 49ers‘a yenilen Green Bay Packers hakkında şu sözleri kullandı;

“Yıl boyunca 14 oyun kazanarak elde ettiğimiz başarıyı böyle şeylerle karartmaktan nefret ediyorum. Bu halının altına süpüremeyeceğimiz bir şey, bunu ele alıp üstesinden gelmeliyiz.”

Green Bay Packers‘ın San Fransisco 49ers karşısındaki 37-20’lik kaybı, Packers için oldukça başarılı geçen bir sezonun sona ermesine neden oldu.

Green Bay Packers‘a karşı 285 yarda ulaşan San Fransisco 49ers, 200 yardı aşan ve 4 touchdown yapan playoff tarihindeki ilk oyuncu olan Raheem Mostert ile bu maçta oldukça iyi performans göstermişti.

Mike Pettine, Green Bay Packers

Mike Pettine: “Böyle Bir Şey Tekrar Olmayacak.”

Pettine, San Fransisco 49ers‘ı övmeye ev onları NFC‘nin seçkin takımlarından biri olarak göstermeye devam ederken şu sözleri kullandı;

“En kötü oyunumuzu en kötü zamanda oynadığımızı fark etmek oldukça zor. Ancak bundan kaçmıyoruz, kadromuzu detaylı olarak inceledik ve oyuncularla bu konuda konuştuk. Kimse bir mazeret sunmuyor, yani bunun asıl nedeni her yönüyle yeteri kadar iyi olmamasıydı. Ancak asıl önemli olan buradan tecrübe kazanmak, böylece bir daha böyle bir şey olmayacak.”

Super Bowl şampiyonluk maçına sadece bir adım uzaktayken böyle bir yenilgi yaşayan Green Bay Packers, savunma koordinatörü Mike Pettine‘nin yaptığı açıklamalara göre bu yenilgiden oldukça iyi bir ders almış ve eksik olan noktalarda kendilerini geliştirmeye odaklanmış.

Bu offseason’da Green Bay Packers ile anlaşma yapan ve daha önce Cleveland Browns‘da Mike Pettine tarafından eğitilen LB oyuncusu Christian Kirksey, eğer yeteri kadar iyi performans sergilerse takımın savunmadaki açığını kapatmakta büyük rol oynayabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here