Cardinals'in Sahibi Michael Bidwill 'in Covid-19 Testi Pozitif! | Korumalı Futbol Türkiye
Michael Bidwill Photo By Gage SkidmoreFollow / CC-BY-SA

Covid-19 testi pozitif çıkan ilk NFL Takım sahibi ve Arizona Cardinals’in sahibi Michael Bidwill taburcu oldu! 

Covid-19 pandemisi ile mücadele doğrultusunda 1 milyon dolarlık bağış gerçekleştiren Arizona Cardinals’in sahibi Michael Bidwill; son haftalarda oldukça fazla seyahat ettiğinden dolayı coronavirüs şüphesiyle test yaptırdıktan sonra covid-19 testinin pozitif olduğu ortaya çıkmıştı.  

Arizona Cardinals tarafından yapılan açıklamalarla beraber takımın sahibi Michael Bidwill’in covid-19 testinin sonucunun pozitif olduğu doğrulanmış ve takımın sahibi Bidwill’in  hastanede  karantinada olduğu bildirilmişti.  

Bugün yapılan açıklamalar doğrultusunda Michael Bidwill’in hastaneden taburcu olduğu ve eve döndüğü duyuruldu.  

Cardinals'in Sahibi Michael Bidwill 'in Covid-19 Testi Pozitif! | Korumalı Futbol Türkiye
Michael Bidwill Photo By Gage SkidmoreFollow / CC-BY-SA

Taburcu olarak eve dönen Michael Bidwill, yaptığı açıklamalar dahilinde kamuoyuna covid-19 hakkında düşüncelerini ve konunun ne kadar ciddi olduğunu ifade etti.  

“Bu hafta, Covid-19’un ne kadar ciddi olduğunu birinci elden öğrendim, bu pandemi  doğrultusunda ön saflarda (mücadele) yer alan herkese olan minnettarlığım arttı. Ve özellikle Newport (RI) Hastanesi’ndeki muazzam hemşireler ile doktorlara minnettarım.” 

Covid-19‘un ne kadar ciddi olduğu hakkındaki düşüncelerini açıklayan Bidwill, aynı zamanda; covid-19 pandemisi ile ön safta mücadele eden sağlık görevlileri için de olan minnettarlığını dile getirmeyi ihmal etmedi.  

“Ayrıca, Kızıl Deniz’in yanı sıra Arizona’da ve ülke genelinde pek çok arkadaş ve meslektaşımın nezaketiyle karşı karşıya kalıyorum. Bu deneyimi geride bıraktığım için çok şanslıyım ve herkesi covid-19’tan kaçınmak için önlemleri uygulamaya devam etmeye teşvik ediyorum.” 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here