Matthew Stafford İçin Yanlış Alarm! | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Mike Morbeck /CC-BY-SA

Matthew Stafford için yanlış Covid-19 Alarmı!  

Detroit Lions, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile 2 Ağustos 2020 tarihinde Rezerv/Covid-19 listesine yerleştirmiş olduğu Matthew Stafford’u listeden çıkarttığını bildirdi. 

Yapılan açıklamalar doğrultusunda oyuncu için gerçekleştirilen son covid-19 testinin negatif olduğu doğrulandı. 

Detroit Lions yapmış olduğu açıklamada şu sözleri aktardı; 

Matthew Stafford’u Covid-19 listesinden çıkardık ve aktif oyuncu listesine yerleştirdik. NFL ve NFLPA tarafından belirlenen protokoller nedeniyle oyuncu 2 defa negatif test edilene kadar listede kalmak zorundaydı. Oyuncu için yapılan 3 testin her biri negatifti. Açıkçası Matthew, Covid-19‘a yakalanmadı ve oyuncu için hiçbir zaman Covid-19 söz konusu olmadı. Söz konusu olan pozitif test; yanlış bir şekilde olumlanmıştır. Ayrıca oyuncunun tüm ailesi test edilmiş ve herkesin negatif olduğu ortaya çıkmıştır.” 

Matthew Stafford – Kariyer ve İstatistikler  

Matthew Stafford Rezerv/Covid 19 Listesine Girdi | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

2009 NFL Draft’ın 1. round ve 1. sırasından Detroit Lions tarafından seçilmiş olan Stafford; 11 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;   

  • 3559 Pass Completed  
  • 5696 Pass Attempt  
  • 256 Passing Touchdowns  
  • 134 Interceptions Thrown  
  • 347 Sack  
  • 2242 Sack Yards   
  • 4 Passing Touchdowns (Playoffs)  
  • 74 Pass Competed (Playoffs)  
  • 904 Passing Yards (Playoffs)   
  • 3 Interceptions Thrown (Playoffs)  

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 149 maçta yer aldı.  

11 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca toplamda 149 maçta yer almış olan Stafford; bu maçların her birinde başlangıç oyuncusu olarak kendisini gösterdi.   

Rezerv / Covid-19 Listesi Nedir?    

Rezerv / Covid-19 listesi, yaptırmış olduğu covid-19 testi pozitif çıkan oyuncuların ve covid-19 testi pozitif çıkmış olan oyuncular ile yakın temas halinde olan / olmuş oyuncuların yer aldığı bir listedir.    

Bu isimlerin kayıt edilmesi ile takım içerisindeki ve lig bünyesindeki potansiyel covid-19 vakalarını tespit etmek için ortaya konulan bu sistemde takımlar; Rezerv/Covid-19 listesine yerleştirdikleri oyuncuları neden yerleştirdiklerini açıklamak zorunda değildir, uygulama bünyesinde böyle bir gereklilik kuralı bulunmaz.    

NLF ve NFLPA’nın ortaklaşa aldığı kararlar ile bu uygulama doğrultusunda kulüplerin kadro durumuna atıf yapmak dışında Rezerv/Covid-19 listesi içerisinde bulunan oyuncuların tıbbi durumları hakkında değerlendirme yapmaları ve yorum yapmaları yasaktır. Kulüpler, oyuncunun karantinada olup olmadığını veya covid-19 testinin pozitif/negatif olmadığını açıklayamayabilir.    

Önceki makaleAndrew Billings 2020 Sezonunda Oynamayacak
Sonraki makaleAllen Hurns 2020 Sezonunda Oynamayacak
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here