Matthew Stafford İçin Yanlış Alarm!

Matthew Stafford İçin Yanlış Alarm! | Korumalı Futbol Türkiye
#MIKidsCan Play Like a Lion Experience 2016” by A Healthier Michigan is licensed under CC BY-SA 2.0 Generic License.

Matthew Stafford İçin Yanlış Covid-19 Alarmı!

Detroit Lions, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile 2 Ağustos 2020 tarihinde Rezerv/Covid-19 listesine yerleştirmiş olduğu Matthew Stafford’u listeden çıkarttığını bildirdi. 

Yapılan açıklamalar doğrultusunda oyuncu için gerçekleştirilen son covid-19 testinin negatif olduğu doğrulandı. 

Detroit Lions yapmış olduğu açıklamada şu sözleri aktardı; 

Matthew Stafford’u Covid-19 listesinden çıkardık ve aktif oyuncu listesine yerleştirdik. NFL ve NFLPA tarafından belirlenen protokoller nedeniyle oyuncu 2 defa negatif test edilene kadar listede kalmak zorundaydı. Oyuncu için yapılan 3 testin her biri negatifti. Açıkçası Matthew, Covid-19‘a yakalanmadı ve oyuncu için hiçbir zaman Covid-19 söz konusu olmadı. Söz konusu olan pozitif test; yanlış bir şekilde olumlanmıştır. Ayrıca oyuncunun tüm ailesi test edilmiş ve herkesin negatif olduğu ortaya çıkmıştır.” 

Matthew Stafford – Kariyer ve İstatistikler  

Matthew Stafford - Kariyer ve İstatistikler | Korumalı Futbol Türkiye
Matthew Stafford” by Mike Morbeck is licensed under CC BY-SA 2.0 Generic License.

2009 NFL Draft’ın 1. round ve 1. sırasından Detroit Lions tarafından seçilmiş olan Stafford; 11 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;   

  • 3559 Pass Completed  
  • 5696 Pass Attempt  
  • 256 Passing Touchdowns  
  • 134 Interceptions Thrown  
  • 347 Sack  
  • 2242 Sack Yards   
  • 4 Passing Touchdowns (Playoffs)  
  • 74 Pass Competed (Playoffs)  
  • 904 Passing Yards (Playoffs)   
  • 3 Interceptions Thrown (Playoffs)  

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 149 maçta yer aldı.  

11 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca toplamda 149 maçta yer almış olan Stafford; bu maçların her birinde başlangıç oyuncusu olarak kendisini gösterdi.   

Rezerv / Covid-19 Listesi Nedir?    

Rezerv / Covid-19 listesi, yaptırmış olduğu covid-19 testi pozitif çıkan oyuncuların ve covid-19 testi pozitif çıkmış olan oyuncular ile yakın temas halinde olan / olmuş oyuncuların yer aldığı bir listedir.    

Bu isimlerin kayıt edilmesi ile takım içerisindeki ve lig bünyesindeki potansiyel covid-19 vakalarını tespit etmek için ortaya konulan bu sistemde takımlar; Rezerv/Covid-19 listesine yerleştirdikleri oyuncuları neden yerleştirdiklerini açıklamak zorunda değildir, uygulama bünyesinde böyle bir gereklilik kuralı bulunmaz.    

NLF ve NFLPA’nın ortaklaşa aldığı kararlar ile bu uygulama doğrultusunda kulüplerin kadro durumuna atıf yapmak dışında Rezerv/Covid-19 listesi içerisinde bulunan oyuncuların tıbbi durumları hakkında değerlendirme yapmaları ve yorum yapmaları yasaktır. Kulüpler, oyuncunun karantinada olup olmadığını veya covid-19 testinin pozitif/negatif olmadığını açıklayamayabilir.    

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir