Matthew Judon, Franchise Tag İmzaladı

Baltimore Ravens tarafından 13 Mart’ta Franchise tag uygulanan Matthew Judon, bugün franchise tag‘e imzasını attı.

Geçtiğimiz sezonda Baltimore Ravens savunmasında oldukça önemli bir rol oynamış olan Judon‘un Franchise tag’e imzasını attğı bildirildi. .

İmzalanan franchise tag doğrultusunda Matthew Judon‘un 16.808 milyon dolar kazanacağı açıklandı.

Baltimore Ravens‘ın baş koçu John Harbaugh geçtiğimiz aylarda;

“Bu adamların çoğuyla tekrardan anlaşma yapmaya çalışacağız. Matt muhtemelen bu listenin başında olacak, bundan eminim.” Sözlerini kullanmış ve Matthew Judon ile uzun süreli bir anlaşma yapmak istediklerini bildirmişti.

Kendisine Franchise Tag uygulandığı bildiriltikten sonra ise Matthew Judon, Twitter üzerinden böyle bir paylaşım yapmıştı.

Bugün NFL Network‘ten Tom Pelissero tarafından yapılan bir haberde 27 yaşındaki linebacker oyuncusu Matthew Judon‘un franchise tag imzaladığı bildirildi, Baltimore Ravens daha sonra haberi doğruladı.

Franchise tag‘i imzaladığı doğrulandıktan sonra Matthew tarafından bu konuyla alakalı bir yorum yapılmadı.

Matthew Judon, Franchise Tag İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
Matthew Judon, Baltimore Ravens

Matthew, geçtiğimiz sezon ilk Pro Bowl deneyimini yaşamış ve; 2019 sezonu içerisinde 185 tackle, 28.5 sacks, 7 forced fumbles, 2 fumble recoveries ve 8 pass deflections’lık bir kariyer istatistiğini ortaya koymuştu.

Ayrıca Matthew, geçtiğimiz sezonda ilk defa; sezonun 16 maçının hepsinde başlangıç oyuncusu olmuş; kariyerinin ilk 3 sezonunda ise 46 oyunda yer almış ve bunların 20’sinde başlangıç oyuncusu olarak sahaya çıkmıştı.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.