MAC, 2020 Sezonunu İptal Etti | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Bünyesinde 12 adet kolej futbolu takımı bulunduran Mid-American Conference (MAC), geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu açıklamayla beraber bütün bir 2020 sezonunu iptal ettiğini açıkladı.  

Almış olduğu kararı kamuoyuna duyuran MAC, aynı zamanda 2020 sezonunu iptal eden ilk FBS konferansı sıfatını da elde etti.  

İlk olarak Associated Press aracılığıyla yayımlanan haber, daha sonra NFL Network tarafından da kayda geçti.  

Central Michigan Üniversitesi’nin Central Michigan Chippewas Amerikan futbol takımı baş koçu Jim McElwainTwitter üzerinden konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada şu sözlere yer verdi;  

“Önceliğimiz oyuncularımızın, personelimizin, onların ailelerinin ve sevdiklerinin güvenliği. Bu oldukça zor bir zaman, ancak bunu aşacağız ve bunu birlikte yapacağız.” 

Konu ile ilgili Daha Fazla Haber 

UConn Huskies 2020 Sezonundan Çekildi 

UConn Huskies 2020 Sezonundan Çekildi | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By K-SO Graphics /CC-BY

NCAA Division I Football Bowl Subdivision takımlarından olan UConn Huskies Football, 2020 sezonundan çekildi.   

University of Connecticut’un Amerikan Futbolu takımı olan UConn Huskies Football;  geçtiğimiz saatlerde takım yönetimi tarafından yapmış oldukları bir açıklama ile covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği riskler nedeniyle “takım olarak” sezondan çekildiklerini bildirdi.   

University of Connecticut Athletic Director Davd Benedictyapmış olduğu açıklamada aldıkları kararı şu sözler ile ifade etti;   

“Devlet ve eyalet sağlık yetkililerinden rehberlik aldıktan sonra ve öğrenci olan futbol sporcularına danıştıktan sonra bu sezon sahada rekabet etmemeye karar verdik. Covid-19’un yarattığı güvenlik zorlukları; öğrenci olan futbol sporcularımızı kabul edilemez bir riske sokuyor.” 

Önceki makaleSaquon Barkley: “Yeni Bir Başlangıç”
Sonraki makaleCameron Smith Yeni Sezonda Oynayamayacak
Selam! Ben Barboros yılmaz, küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Asıl gayem eğitim hayatımı tamamladıktan sonra, bu sürece kadar geliştirdiğim projeler ve gelecekte geliştirecek olduğum projeler ile başarılı bir girişimci olarak; genç beyinlerin fikirlerini destekleyecek bir ajans kurmak. Şu anda üniversite adayı bir öğrenciyim. Üniversiteye kadar olan zaman zarfında ise yazılım, donanım gibi birçok temel ve alt kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor, her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştiriyorum. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, gayrimenkul, spor, girişimcilik gibi konularla da ilgileniyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here