MAC, 2020 Sezonunu İptal Etti | Korumalı Futbol Türkiye
Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA

Bünyesinde 12 adet kolej futbolu takımı bulunduran Mid-American Conference (MAC), geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu açıklamayla beraber bütün bir 2020 sezonunu iptal ettiğini açıkladı.  

Almış olduğu kararı kamuoyuna duyuran MAC, aynı zamanda 2020 sezonunu iptal eden ilk FBS konferansı sıfatını da elde etti.  

İlk olarak Associated Press aracılığıyla yayımlanan haber, daha sonra NFL Network tarafından da kayda geçti.  

Central Michigan Üniversitesi’nin Central Michigan Chippewas Amerikan futbol takımı baş koçu Jim McElwainTwitter üzerinden konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada şu sözlere yer verdi;  

“Önceliğimiz oyuncularımızın, personelimizin, onların ailelerinin ve sevdiklerinin güvenliği. Bu oldukça zor bir zaman, ancak bunu aşacağız ve bunu birlikte yapacağız.” 

Konu ile ilgili Daha Fazla Haber 

UConn Huskies 2020 Sezonundan Çekildi 

UConn Huskies 2020 Sezonundan Çekildi | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By K-SO Graphics /CC-BY

NCAA Division I Football Bowl Subdivision takımlarından olan UConn Huskies Football, 2020 sezonundan çekildi.   

University of Connecticut’un Amerikan Futbolu takımı olan UConn Huskies Football;  geçtiğimiz saatlerde takım yönetimi tarafından yapmış oldukları bir açıklama ile covid-19 pandemik salgınının teşkil ettiği riskler nedeniyle “takım olarak” sezondan çekildiklerini bildirdi.   

University of Connecticut Athletic Director Davd Benedictyapmış olduğu açıklamada aldıkları kararı şu sözler ile ifade etti;   

“Devlet ve eyalet sağlık yetkililerinden rehberlik aldıktan sonra ve öğrenci olan futbol sporcularına danıştıktan sonra bu sezon sahada rekabet etmemeye karar verdik. Covid-19’un yarattığı güvenlik zorlukları; öğrenci olan futbol sporcularımızı kabul edilemez bir riske sokuyor.” 

Önceki makaleSaquon Barkley: “Yeni Bir Başlangıç”
Sonraki makaleCameron Smith Yeni Sezonda Oynayamayacak
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here