Luke Kuechly Pro Scout Olarak Carolina Panthers’e Katılıyor

14 Ocak 2020’de emekliliğini ilan ederek NFL kariyerini sonlandıran Luke Kuechly, emekli olmak istemediğini ve oyunda kalmak istediğini ancak kendisi için en iyisinin bu olacağını açıklamıştı. 

“Hiçbir zaman uzaklaşmak için doğru zaman değil ama şimdi benim için doğru zaman, zor bir karar, çok düşündüm. Şimdi ilerlememin doğru olduğunu düşünüyorum, bu beni çok üzüyor çünkü bu oyunu oynamayı seviyorum ve çocukluğumdan beri oynadım. Bu, dünyadaki en sevdiğim şey. Burası ve NFL’deki anılarım, bu sahalardaki hatıralarım, asla gitmeyecekler.”   

“Küçük bir çocukken bu oyunu oynamanın tek bir yolu vardı, hızlı oynamak. Fiziksel olarak güçlü bir şekilde. Ancak bu noktada bunu yapıp yapamayacağımı bilmiyorum. Benim için en zoru bu hala oynamak istiyorum ama bunun doğru bir karar olduğunu düşünmüyorum.” 

Luke Kuechly, Scout olarak Panthers'e Katılmayı Düşünüyor | Korumalı Futbol Türkiye
Luke Kuechly

Geçtiğimiz hafta ise Luke Kuechly; Carolina Panthers’e Pro Scout olarak geri dönmeyi ve NFL kariyerini farklı bir rolde devam ettirmeyi düşündüğünü açıkladı. 

Bugün Luke Kuechly, Carolina Panthers’e Pro Scout olarak geri döndüğünü söyledi.  

Carolina Panthers tarafından yapılan haberde, emekli linebacker oyuncusu Luke Kuechly’nin, 2020 sezonu öncesinde Carolina Panthers’in ön bürosuna profesyonel bir scout olarak katılacağı bildirildi. 

Takım tarafından yapılan diğer açıklamalara göre ise Kuechly, koçluk alanında kariyer yapmayı da düşünüyor ancak bu konu kesin bir gerçeklik taşımıyor.  

Kucehly, 2020 sezonundan önce Carolina Panthers’e bir pro scout olarak katılarak tecrübelerini diğer oyuncularla paylaşacak ve takımın genel performansında büyük bir rol oynayacak.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir