LeBron James Bir Zamanlar Futbola Yönelmeyi Düşünmüş!

Bugün Uninterrupted tarafından yayınlanan bir videoda LeBron James, bir zamanlar futbola yönelmeyi düşündüğünü açıkladı!.

LeBron James, 2011‘de NBA‘in yaklaşık iki ay boyunca kilitlendiği tarihlerde bu sporu değiştirerek futbola yönelmeyi ciddi olarak düşünmüş olduğunu bildirdi.

Eğer böyle bir olay olmuş olsaydı Doc Rivers‘a göre LeBron James, zamanın en büyük atleti olarak konumlandırılabilirdi.

“Akıllıca Bir Seçim Yaptığımı Düşünüyorum.”

Öyle ki LeBron, lise döneminde gayet başarılı bir futbol geçmişine sahipti. Ancak futbolu bırakıp basketbola geçmesinin nedenini ise takım arkadaşlarına bağdaştırdığını çok önceden bildirmişti.

LeBron daha önce yapmış olduğu bir açıklamada;

“Bana bir daha futbol sahasına adımımı atarsam pes edene kadar her idmanda k*çımı tekmeleyeceklerini söylediler. Akıllıca bir seçim yaptığımı düşünüyorum,” Sözlerini kullanmıştı.

LeBron James’in NBA kariyerinin nasıl şekillendiğini ve yıldızının nasıl parladığını her birimiz görüküyoruz. Ancak kendisinin yaptığı açıklamlara göre hala futbol hakkında rüya görüyormuş.

Uzun zamandır arkadaşı ve iş ortağı olan Maverick Carter‘a göre LeBron için Dallas Cowboys‘dan gelen bir sözleşme bile vardı.

LeBron tarafından yapılan diğer açıklamalara göre ise futbol oynayacak kadar atletik bir şekilde eğitim alıyor ve olağanüstü bir antrenman yapıyorlardı. LeBron bu konu hakkında ise şu sözleri sözledi;

“Lokavtın ne kadar süreceğiyle ilgili hiçbir fikrim yoktu. Ben ve antrenörüm Ekim-Kasım gibi gerçekten de bir futbol oyuncusu olmam için çalışmaya başladık. Daha çok bench press yapmaya başladık.”

Videonun devamında yapılan konuşmalarda ise LeBron, Michael Jordan‘ın onun hayatını nasıl değiştirdiğini ve onunla ilk tanışma hikayesini anlatıyor.

LeBron ile yapılan röportaj niteliğindeki bu konuşmayı kesinlikle dinlemenizi tavsiye ediyoruz!

Başta NFL ve TKFL olmak üzere diğer tüm amerikan futbolu liglerindeki tüm gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here