Lane Johnson Sezona Veda Etti

Lane Johnson 2020-2021 Sezonu İçin Formasını Çıkarttı

Philadelphia Eagles’ın 8 sezonluk Offensive Tackle oyuncusu olan Lane Johnson, geçtiğimiz saatler içerisinde gazetecilere yapmış olduğu bir açıklamayla birlikte; yaşadığı ayak bileği sakatlığından dolayı resmi olarak 2020-2021 sezonuna veda ettiğini duyurdu.

OT oyuncusu Johnson –Philadelphia Inquirer’dan Les Bowen aracılığıyla-; “Bileğimin içi çöktü”

Lane Johnson’ın ayak bileği sakatlığının ameliyata ihtiyaç duyduğu kesinlik kazanmışken, oyuncunun uzun süreli bir rehabilitasyon süreci içerisine girmesi bekleniyor.

Lane Johnson – Kariyer ve İstatistikler

Lane Johnson - Kariyer ve İstatistikler | Korumalı Futbol Türkiye
Photo by Keith Allison from Hanover, MD, USA / CC-BY-SA

2013 NFL Draft‘ının 1. round ve 4. sırasından Philadelphia Eagles tarafından seçilmiş olan Offensive Tackle oyuncusu Johnson, 20 Temmuz 2013 tarihinde Philadelphia Eagles ile; 4 yıl süreli, 19,85 milyon dolar değerinde olan ve +12,81 milyon dolar imzalama bonusu içeren bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zamana kadar Philadelphia Eagles adına sahaya çıkmış olan Offensive Tackle oyuncusu Johnson, toplamdaki 8 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;

  • 2 Fumbles Recovered

İstatistiğini elde etmesinin yanı sıra;

  • 2018 NFL Top 100(#95)
  • 2017 First Team All-Pro

Ödüllerini de elde etti ve 2017, 2018, 2019 Pro Bowl’ları da dahil olmak üzere toplamda 99 maçta yer aldı.

8 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtilmiş olduğu gibi 99 maçta yer almış olan Offensive Tackle oyuncusu Lane Johnson; bu 99 maçın her birinde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir