Kylin Hill: Bayrak Değiştirilmezse Burayı Temsil Etmeyeceğim | Korumalı Futbol Türkiye

Mississippi Üniversitesi’nin running back oyuncusu Kylin Hill, eyalet bayrağı hakkında çarpıcı konuşmalar yaptı. 

Üniversite’nin ve yerel bölgenin en iyi running back oyuncularından biri olan Hill, milletvekillerinin eyalet bayrağını değiştirmediği takdirde okulla olan tüm bağlarını keseceğini belirtti.  

Kylin HillTwitter üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımla dile getirdiği açıklamasında; “Ya bayrağı değiştir ya da artık burayı temsil etmeyeceğim. Bunu söylemek istedim… Yoruldum.” Sözlerini kullandı. 

Daha önce Mississippi State Üniversitesi için oynamış ve şu anda Seattle Seahawks’da oynayan KJ Wright’da Hill’in bu düşüncesini desteklerken, Hill’in takım arkadaşları Brandon Cunningham ve Marcus Murphy‘de Hill’i bu konuda desteklerinden mahrum bırakmadı.  

Mississippi eyaleti, ülke çapında bayrağında konfederasyon savaş amblemine sahip olan tek eyalet bayrağı. Geçtiğimiz ay Minneapolis’te George Floyd’un öldürülmesi üzerine çıkan ayaklanmalarla beraber eyalet yetkililerince bayrağın değiştirilmesi firki sunulmuştu.  

Acank Mississippi valisi Tate Reeves, yapmış olduğu bir açıklamayla beraber ikinci bir Mississippi bayrağına karşı olduğunu dile getirdi.  

“Hafta sonu boyunca ikinci bir Mississippi bayrağı oluşturmak adına mecliste teklifler yapıldı. Buna ayrı ancak eşit bayrak seçeneği diyelim. İyi niyetli bir davranış olduğundan eminim ancak eşiği karşılamıyor.”  

Kylin Hill’in sert düşüncelerine yetkili mercilerden herhangi bir resmi açıklama gelmeksizin; Hill’in sözleri sadece eyalet çapında değil aynı zamanda Ulusal Futbol Ligi bünyesinde  de oldukça fazla kişinin ilgisini çekti.  

Önceki makaleDak Prescott, Franchise Tag İmzaladı
Sonraki makaleTom Brady ve Arkadaşları NFLPA Uyarılarını Dikkate Almadı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here