Kyler Murray 2020 Sezonunda Diz Çökecek | Korumalı Futbol Türkiye
Copyrights: Christian Petersen | Getty Images This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

Kyler Murray, sosyal adalet reformu kapsamında büyük bir faaliyete katkı sağlıyor.  

ABD’de gerçekleşen sosyal adaletsizlik olayları karşısında doğan sosyal adalet reformunun öncüsü olan NFL oyuncuları ve yetkilileri her geçen gün bu manifestoya farklı desteklerde bulunuyor.  

“Kesinlikle Diz Çökeceğim”

Arizona Cardinals’in 1 numaralı Quraterback oyuncusu olan Kyler Murray bugün gazetecilere yapmış olduğu bir açıklamada 2020 sezonunda diz çökeceğini dile getirdi.  

“Evet diz çökeceğim, doğru olanı savunuyorum ve sonuç bu. Gördüğüm şeylerin tamamen yanlış olduğunu söyleyebilirim bu yüzden kesinlikle diz çökeceğim.” 

Kyler Murray 2020 Sezonunda Diz Çökecek | Korumalı Futbol Türkiye
Copyrights: Christian Petersen | Getty Images This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

“Amerika’daki siyahi bir adam olduğum için eğer yanlış olan bir şey varsa bunun yanlış olduğunu dile getireceğim. Kişisel olarak herkesin birbirini sorumlu tutmasının gerekli olduğunu hissediyorum.”  

“Ancak eğer beyaz biriyseniz ve neler olup bittiğini anlamayan beyaz arkadaşlarınız varsa onları da eğitmek sizin sorumluluğunuzda. Mesela Siyahi, Hispanik veya diğer herhangi bir etnik kökene karşı ırkçı olan arkadaşlarınız var, yapmanız gereken şey bunu hemen durdurmayı sağlamak ve onlara neden bunun doğru olmadığını veya düşüncelerinin yanlış olduğunu bilmelerini sağlamak.”  

“Sadece gözlerini aç ve düşüncelerinde neyin yanlış olduğunu anlamalarını sağla. Çünkü dürüst olmak gerekirse hepimiz insanız ve hepimize eşit davranılmalı gibi hissediyorum. Herkese cilt rengi konusunda neden eşit davranılması gerektiği gibi bir tartışmayı kabul etmiyorum.”  

Kendisinin de diz çökeceğini belirttikten sonra bunun altını çizen Kyler Murray, aynı zamanda NFL kapsamında sosyal adaletsizlik karşısında diz çökeceğini belirten ilk isimler arasında da yer aldı.  

Önceki makaleDonald Trump, Colin Kaepernick’i Destekliyor
Sonraki makaleKareem Jackson ‘ın Covid-19 Testi Pozitif Çıktı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here