Kenny Clark, Packers ile Uzatma Anlaşması İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
Left Side // Stadium Background Photo By Josh Hallett / CC-BY-SA Right Sİde // Photo By Jeffrey Beall / CC-BY

Kenny Clark, 4 yıl daha Green Bay Packers kadrosunda yer alacak. 

Green Bay Packers, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile takımın 4 sezonluk Defensive Tackle oyuncusu Kenny Clark ile 4 yıl süreli bir uzatma anlaşması imzaladıklarını duyurdu.  

NFL Network’ten Ian Rapoport ve NFL Network’ten Tom Pelissero  tarafından yeni yapılan uzatma anlaşmasıyla ilgili ortaya konan raporlamalar doğrultusunda, Green Bay Packers ve Kenny Clark arasında imzalanan anlaşmanın; 4 yıl süreli olduğu, 70 milyon dolar değerinde olduğu, +25 milyon dolar imzalama bonusu  içerdiği ve oyuncuya anlaşma çerçevesinde ilk 2 yılda 37 milyon dolar ödeme gerçekleştirileceği ifade edildi.  

Oyuncu, uzatma anlaşmasını imzaladıktan sonra yapmış olduğu açıklamada uzatma anlaşması hakkındaki duygu ve düşüncelerini şu sözler ile aktardı;  

“Bu bir lütuf adamım. İyi hissettiriyor. Dürüst olmak gerekirse ne söyleyeceğimi bile bilmiyorum. Uzun süredir Packer olmaktan heyecan duyuyorum.”  

Kenny Clark – Kariyer ve İstatistikler 

Kenny Clark, Packers ile Uzatma Anlaşması İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Eric Chan /CC-BY

2016 NFL Draft’ın 1. round ve 27. Sırasından Green Bay Packers tarafından seçilmiş olan oyuncu; 17 Temmuz 2016 tarihinde Green Bay Packers ile; 4 yıl süreli, 9,36 milyon dolar değerinde olan, 7,18 milyon garantili ve +5 milyon imzalama bonusu içerek bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.  

Bu zamana kadar Green Bay Packers formasıyla sahaya çıkan Clark, toplamdaki 4 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca; 

  • 7 Passes Defended 
  • 4 Fumbles Forced 
  • 2 Yards Recovered Werre Fumbles Returned 
  • 4 Fumbles Recovered 
  • 112 Solo Tackles 
  • 81 Assist Tackles  
  • 10 Solo Tackles (Playoffs)  
  • 2 Assist Tackles (Playoffs)  

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 60 maçta yer aldı. 

4 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtilmiş olduğu gibi 60 maçta yer almış olan Clark, bu 60 maçın 46’sında başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Önceki makaleHouston Texans, Evdeki İlk Maçında Seyirci Kabul Etmeyecek
Sonraki makaleMason Crosby, Sahaya Döndü
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here