Kelechi Osemele, Chiefs Kadrosuna Katıldı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Thibous / CC-BY-SA

Kansas City Chiefs, bugün yapmış olduğu bir açıklama ile New York Jets’in  eski offensive guard oyuncusu olan Kelechi Osemele ile anlaşma imzaladıklarını açıkladı.  

NFL Network’ten Jelani Scott tarafından yapılan raporlamalar doğrultusunda oyuncu ile imzalanan 1 yıl süreli olan anlaşmanın maximum 2 milyon dolar değerinde olduğu bildirildi. Raporlama NFL Network’ten Ian Rapoport tarafından doğrulandı.  

Kelechi Osemele – Kariyer ve İstatistikler 

2019 sezonunda New York Jets’te offensive guard pozisyonunda yer alan Osemele, 15 Ocak 2019’da yaşadığı bir omuz sakatlığı nedeniyle omzundan ameliyat olmak zorunda kaldı.  

Daha önce sırasıyla; Baltimore Ravens (2012-2015), Oakland Riders(2016, 2018) takımlarında yer almış olan Osemele; New York Jets’te yaşadığı omuz sakatlığından dolayı ameliyat olduktan sonra ameliyatı sebebiyle kaçırdığı tüm takım antrenmanları için para cezasına çarptırıldı.  

Jets, daha sonra 26 Ekim tarihinde Osemele’yi; geçirdiği sakatlığın kadroya ve oyun faaliyetlerine olan kötü etkisinden dolayı serbest bıraktıklarını açıkladı.  

Kelechi Osemele, Chiefs Kadrosuna Katıldı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By GoIowaState.com / CC-BY-SA

Kariyerinin 4 sezonunu Baltimore Ravens’da 3 sezonunu Oakland Raiders’dwa ve 1 sezonunu da New York Jets’te geçirmiş olan Oyuncu; 8 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;  

  • 3 solo Tackles 
  • 1 Assist Tackles 

İstatistiklerini elde etti ve profesyonel futbol hayatı boyunca oynadığı toplamda 96 maçın hepsine başlangıç oyuncusu olarak çıktı.  

Oyuncunun istatistikleri; Sports Reference College Football, Wikipedia ve NFL’den alınmış ve Korumalı Futbol Türkiye tarafından yorumlanmış olup tamamen resmi bilgilere dayanmaktadır.    

Önceki makaleJustin Herbert, Chargers ile Anlaşma İmzalıyor
Sonraki makaleNFL, Covid-19 Testi Pozitif Olan Oyuncuları IR’ye Yerleştirecek
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here