Josh Gordon, NFL'e Geri Dönmek İstiyor | Korumalı Futbol Türkiye
osh Gordon joined the Seahawks lineup for the first time Nov. 11 against the 49ers. (Dean Rutz / The Seattle Times)

Josh Gordon; 8 yıllık NFL kariyerinde NFL politikalarını ihlal ettiğinden dolayı 5 kez askıya alınmıştı.

Ancak geçtiğimiz günlerde Josh; NFL’e geri dönmek için tekrardan bir başvuruda bulundu. 

New England Patriots’ta da süresiz olarak askıya alınmış olan Josh Gordon, geçtiğimiz sezonun ağustos ayında şartlı olarak tekrardan oyuna dahil edilmişti. 

Ancak Josh tekrardan NFL’in performans arttırıcı uyuşturucu ve madde bağımlılığı politikasını ihlal ettiği için; 16 Aralık 2019’da lig tarafından süresiz olarak askıya alınmıştı. 

Bu sefer ise Josh tekrardan NFL’e geri dönmek istediğini belirtti.  

NFL Network’ten Tom Pelissero yapmış olduğu bir haberle beraber kısıtlı oyuncu Josh Gordon’ın eski haline dönebilmek amacıyla lige başvuru mektubu gönderdiğini dile getirdi.  

Oyuncunun avukatı Adam Kenner, NFL Network’ten Tom Pelissero’ya yapmış olduğu bir açıklama ile beraber müvekkili hakkında konuştu;  

“Josh kardeşinin ölümü nedeniyle bir gecikme yaşadı.  Bu onu geri getirdi ve o zamandan beri doğru adımlar atmasına, doğru olanı yapmasına yardımcı oldu. Ve yaşadığı sorunları nasıl yöneteceğini anlamasının kendisi için ne kadar önemli olduğunu fark etti. Ona verilen her fırsatı anlıyor ve bundan en iyi şekilde yararlanmayı dört gözle bekliyor.”  

Josh Gordon, NFL'e Geri Dönmek İstiyor | Korumalı Futbol Türkiye
New England Patriots wide receiver Josh Gordon runs for a touchdown against the Minnesota Vikings during Sunday’s game at Gillette Stadium in Foxborough. [Winslow Townson/AP Images for Panini]

Josh Gordon, bundan daha önce de 2017 yılında askıya alındığı süreçte geri dönebilmek için bir başvuruda bulunmuştu ancak oyuncunun başvurusu reddedilmişti.  

Oynadığı kısa periyotlar dahilinde aslında ne kadar da iyi bir oyuncu olduğunu kanıtlayabilen Josh Gordon, belki de bu sezonda tekrardan karşımıza çıkabilir; ancak her ne kadar onu tekrardan sahalarda görme olasılığımız olsa da aynı şekilde tekrardan askıya alınmayacağının da bir garantisi bulunmuyor. 

Umarız ki Josh artık yaptığı hataların farkına varır ve kariyerinin devamını sağlıklı bir şekilde geçirir.  

Önceki makaleJamal Adams Transfer Olmak İstiyor
Sonraki makaleNFL Takımları Bugün Juneteenth İçin Faaliyetlerini Durdurdu
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here