Jordan Howard; Geri Dönüşün Bir Parçası Olmak İstedim | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By June Rivera / CC-BY-SA

Miami Dolphins’in yeni Running Back oyuncusu Jordan Howard, neden Miami Dolphins’e katıldığını açıkladı! 

Miami Dolphins ile 21 Mart 2020 tarihinde bir yıl süreli ve 9,75 milyon dolar değerinde bir anlaşma imzalamış olan Howard, bugün South Florida Sun-Sentinel aracılığıyla yapmış olduğu bir açıklamada takıma katılmasıyla alakalı bazı kelimeler sarf etti.  

Kendisine sunulan fırsat ve takıma katılmasıyla alakalı konuşan Howard şu sözleri sarf etti.  

“Sunulan fırsatı çok sevdim. Burada işleri tersine çevirdiğimizi hissettim ve bunun bir parçası olmak istedim. Chicago’daki geri dönüşün bir parçasıydım bu yüzden bu tür şeyleri kucaklıyorum.  

“Gerçekten kimseye kanıtlayacak hiçbir şeyim yok, insanlar bana saygı veya bunun gibi bir şey vermese bile hala oyunun en iyi desteklerinden biri olduğumu hissediyorum. Ancak hala burada ne yapabileceğimi göstermeye çalışıyorum.” 

 “Ayrıca bu kesinlikle farklıydı. Sadece birilerinin etrafında olmak değil, özellikle yeni bir ekipte olmak ve sadece Zoom çağrıları yapmak, oyun kitabını öğrenmek -sadece çevrimiçi toplantılar ve bunun gibi şeyler aracılığıyla- kesinlikle farklıydı. Ama bence koşullarımızı en iyi şekilde yerine getiriyor ve elimizden geldiğince çok iyi iş yapıyoruz. Şu anda kesinlikle iyi durumda olduğumuzu hissediyorum. Ancak futbol şekli farklı ve bunu ayarlayabilmemin bir süresi olacak.”  

Takıma katılması ve toplantıların işleyişi hakkında da konuşan Jordan Howard aynı zamanda yapmış olduğu açıklamada Miami Dolphins’in diğer oyuncuları ile bir araya gelmenin; offense’i öğrenmek açısından oldukça yardımcı olduğunu da dile getirdi. 

Bunun yanı sıra ise Howard, devam eden pandemik salgın (Covid-19) için de oldukça endişeli olduğunu belirtti. 

“Kesinlikle endişeliyim çünkü bir süredir devam ediyor. Kesinlikle bu kadar büyük olacağını ya da bu kadar süre devam edeceğini sanmıyordum gerçekten tutamıyorlar ve bir tetikleyici sanki buna neden oluyor gibi görünüyor, kesinlikle bilinmeyen bir şey. Bilinmeyenin en korkutucu kısım olduğunu hissediyorum. Kesinlikle çok endişe verici.”  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here