Johnny Manziel: Futbol Günlerim Geride Kaldı

2014’de başlayan profesyonel futbol hayatını Cleveland Browns bünyesinde 2 sene sürdüren Johnny Manziel profesyonel futbol kariyeri hakkında açıklama yaptı. 

Johhny Manziel, 2012-2013 yılları içerisinde kolej hayatında futbol oynamış ve 2014 yılında profesyonel futbol kariyerine ilk adımlarını atmıştı. 

2014 sezonunda futbol oynamadan önce Beyzbol oynamaya başlayan Johnny Manziel, daha sonra 2014 NFL Draft’ına katılmış ve 1. round 22. Sıradan Cleveland Browns  tarafından draft  edilmişti. 

Manziel, 2014 NFL Draft’tan sonra Cleveland Browns’da 2 sezon boyunca faaliyet gösterdi. 2 Sezonluk faaliyetlerinden sonra istenen performansı gösteremeyen oyuncu 11 Mart 2016 tarihinde serbest bırakıldı.  

Johnny Manziel: Futbol Günlerim Geride Kaldı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo by Erik Drost / CC- BY

Johhny Manziel ise, Lubbock Avalance-Journal’den Don Williams aracılığıyla yaptığı açıklamada geçmiş günler hakkına şu yorumları yaptı.  

“Birçok insan muhtemelen geri dönüp oynamamı ve bir şans daha vermemi istiyor. Eğer şu anda, daha iyi bir yerdeysem mutlu olduğumu dürüstçe söyleyebilirim. Her gün yüzüme bir gülümseme koymak için doğru şeyleri yapıyorum ve bu benim için dışarı çıkıp bir futbol sahasında çalışmaktan çok daha fazlası.”  

“Hazırlandığım süre boyunca harika bir oyuncu olmaya zaman ayırmadım ve bunun kalbimin içinde olduğunu sanmıyorum. Ve sanırım bu Kanada’ya geri döndüğümde de aynıydı. Yapmak istediğim şeyin bu olduğuna inandım ve gerçekten düşündüm, ancak o kalbimin içinde değildi.”  

“En sonunda, mutluluğu futbolda değil de hayatta elde etmeye çalıştığım bir noktaya geldim.”  

“İnsanlar bana istedikleri her şeyi söyleyebilirler, ama günün sonunda; yaptığım şeyle gurur duyuyorum. Başardığım şeyle gurur duyuyorum, kendimi geliştirdim ve ailemin hayatını iyileştirdim, muhteşem kolej futbolunu oynama şansım oldu. NFL’de işe yaramadı ve bu bir problem değil.”  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir