John Zook 72 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu

Atlanta Falcons’un eski Defensive End oyuncusu olan John Zook, bugün 72 yaşındayken hayata gözlerini yumarak aramızdan ayrıldı. 

Erkek kardeşi Dean Zook, bugün Atlanta Journal-Constitution aracılığıyla yapmış olduğu bir açıklamada John Zook’un ölümünü doğruladı.  

Uzun süredir kanserle savaşan ve tedavi altında yaşamını sürdüren John zook, yapılan son açıklamalara göre doğup büyüdüğü yer olan Kansas’ta yaşama veda etti.  

Son haftalarda birçok ismi klasikleşmiş NFL oyuncusunun yanı sıra John Zook’un da bugün vefatı, NFL hayranları ve oyuncuların yakınları başta olmak üzere tüm herkesi oldukça derinden üzdü.  

Birkaç yıl önce Atlanta Falcons tarihinin en iyi 50 oyuncusu listesinde rastgele sıralamalarla yerleştirilen oyuncular arasında 47. Sırada olan John Zook; kariyerinde oldukça başarılı biri olmuştu.  

John Zook 72 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu | Korumalı Futbol Türkiye
This Photo Taken By: Charles R.Pugh / AJC

John ayrıca takımın antrenörü Marion Campbell hakkında da konuşmuştu.,  

Marion, bana savunma hattındaki oyun hakkında muhtemelen diğer antrenörlerin hepsinden daha fazla şey öğretti. Oynadığım zamanlarda o kadar büyük ve o kadar hızlı değildim. O kadar güçlü de değildim, bu yüzden akıllı oynamayı öğrenmek zorunda kaldım. Koç Campbell bana hepsini öğretti.” 

En yakın arkadaşı Claude Humphrey’de John Zook’un ölümünün üzerine onun hakkında bazı açıklamalar yaptı. 

“Futbol oynadığım süre boyunca sahip olduğum en eğlenceli şey John ve benim 73 sezonundaki Pro Bowl zamanımızdı. Birlikte olduğumuz zamanlarda bireysel zamanlardan çok daha iyi olduğumuzu anladık.” 

“O ve ben, herhangi biriyle anlaşabileceğimden çok daha iyi anlaştık. Çünkü gittiğimiz yere ulaşmak için ikimiz de çok çalışmak zorunda kaldık.”  

Kariyeri boyunca sahip olduğu başarıları ve oynadığı oyunların yanı sıra John Zook, bize aynı zamanda Claude Humphrey ile birlikte geçirdiği zaman boyunca dostluğu da öğretti. 

Seni özleyeceğiz John, huzur içinde yat.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir