John Zook 72 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu | Korumalı Futbol Türkiye

Atlanta Falcons’un eski Defensive End oyuncusu olan John Zook, bugün 72 yaşındayken hayata gözlerini yumarak aramızdan ayrıldı. 

Erkek kardeşi Dean Zook, bugün Atlanta Journal-Constitution aracılığıyla yapmış olduğu bir açıklamada John Zook’un ölümünü doğruladı.  

Uzun süredir kanserle savaşan ve tedavi altında yaşamını sürdüren John zook, yapılan son açıklamalara göre doğup büyüdüğü yer olan Kansas’ta yaşama veda etti.  

Son haftalarda birçok ismi klasikleşmiş NFL oyuncusunun yanı sıra John Zook’un da bugün vefatı, NFL hayranları ve oyuncuların yakınları başta olmak üzere tüm herkesi oldukça derinden üzdü.  

Birkaç yıl önce Atlanta Falcons tarihinin en iyi 50 oyuncusu listesinde rastgele sıralamalarla yerleştirilen oyuncular arasında 47. Sırada olan John Zook; kariyerinde oldukça başarılı biri olmuştu.  

John Zook 72 Yaşında Hayata Gözlerini Yumdu | Korumalı Futbol Türkiye
This Photo Taken By: Charles R.Pugh / AJC

John ayrıca takımın antrenörü Marion Campbell hakkında da konuşmuştu.,  

Marion, bana savunma hattındaki oyun hakkında muhtemelen diğer antrenörlerin hepsinden daha fazla şey öğretti. Oynadığım zamanlarda o kadar büyük ve o kadar hızlı değildim. O kadar güçlü de değildim, bu yüzden akıllı oynamayı öğrenmek zorunda kaldım. Koç Campbell bana hepsini öğretti.” 

En yakın arkadaşı Claude Humphrey’de John Zook’un ölümünün üzerine onun hakkında bazı açıklamalar yaptı. 

“Futbol oynadığım süre boyunca sahip olduğum en eğlenceli şey John ve benim 73 sezonundaki Pro Bowl zamanımızdı. Birlikte olduğumuz zamanlarda bireysel zamanlardan çok daha iyi olduğumuzu anladık.” 

“O ve ben, herhangi biriyle anlaşabileceğimden çok daha iyi anlaştık. Çünkü gittiğimiz yere ulaşmak için ikimiz de çok çalışmak zorunda kaldık.”  

Kariyeri boyunca sahip olduğu başarıları ve oynadığı oyunların yanı sıra John Zook, bize aynı zamanda Claude Humphrey ile birlikte geçirdiği zaman boyunca dostluğu da öğretti. 

Seni özleyeceğiz John, huzur içinde yat.  

Önceki makaleLarry Fitzgerald: “Ulus Olarak İyi Bir Durumda Değiliz”
Sonraki makaleTakım Tesisleri ve 2020 Sezonu İçin NFL Protokolleri
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here