JJ Watt Şu Anda Yeni Bir Anlaşma Arayışında Değil

JJ Watt Şu Anda Yeni Bir Anlaşma Arayışında Değil | Korumalı Futbol Türkiye
Photo by Catkin on Pixabay (Cropped)

JJ Watt Şu anda Yeni Sözleşmelerle İlgilenmiyor.. Mu?

NFL‘in efsane oyuncularından biri olan Houston Texans oyuncusu JJ Watt, yeni bir sözleşme arayışında olmadığını ve buna gerek olmadığını açıkladı.

Houston Texans ile 2014 yılında 100 milyon dolar değerinde 6 senelik bir uzatma anlaşması imzalamış olan JJ Watt‘ın bu sezonla beraber anlaşması neredeyse sona eriyor.

Oyuncunun Houston Texans ile bir uzatma anlaşması yapıp yapmayacağı akıllarda olan bri soru iken JJ Watt, Aaron Wilson ile yaptığı konuşma esnasında kariyeri ve takımla olan sözleşmesi hakkında bazı açıklamalar yaptı;

“Hayır, bunun gerekli olduğunu düşünmüyorum. Burada oturup hiçbir şey istemeyeceğim, şu anda bir uzantı veya para istemenin yanlış bir hareket olacağını düşünüyorum. Buna gerek yok.

Watt ile Houston Texans arasındaki anlaşma 2020’de 15,5 milyon dolarlık ve 2021’de 17,5 milyon dolarlık bir süreci de kapsıyor ancak yapılan anlaşmaya göre bu paraların hiç biri garanti edilmiyor.

31 yaşındaki oyuncu kariyerindeki son dört yılın üçünü yaralı olarak geçirmiş ve geçen sezon sadece sekiz oyun boyunca sahada kalmıştı.

Playofflar için geri dönen JJ Watt;

“Her sezon için hedefim, takımın kazanmasına yardımcı olmak için mümkün olan her şeyi yapmak. Bu benim birinci önceliğim ve bu da sağlığlı olmam ve en yüksek fiziksel seviyemde oynayabilmem anlamına geliyor.” Açıklamalarını yaptı.

Watt‘ın anlaşma yapmak istememesinin asıl nedenlerinden birinin geçirdiği sakatlıklar olmasına hiç şüphe yok.

Bize kalırsa bu sezonda sağlık hakkında bir sorun yaşamaz ve istediği gibi bir performans gösterebilirse bir sonraki sözleşmesini de düşünebilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir