JJ Watt: Diz Çökmek Saygısızlık Değil | Korumalı Futbol Türkiye
Copyrights: Troy Taormina- USA TODAY Sports This Photo Taken From IPTC Photo Metadata

JJ Watt, son günlerde oldukça gündemde olan; futbol oyuncularının Amerika Birleşik Devletleri ulusal marşının çalındığı esnada sosyal adaletsizliği ve polis vahşetini protesto etmek amacıyla diz çökmüş olması konusu hakkında konuştu. 

Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklama ile beraber JJ Watt, aynı zamanda kendisinin de diz çökmeyeceğinin söylenmiş olması üzerine yoğun tepki gösterdi… 

A) Benim adıma konuşmayın. 

B) Eğer hala bunun (ulusal marş çalındığı esnada diz çökmek) bayrağa veya orduya saygısızlık olduğunu düşünüyorsanız, belli ki @texas_boy_fcs1’i dinlemiyorsunuzdur.  

Ancak JJ Watt bu tweet’i attıktan sonra aradan geçen süre içerisinde tweet içerisinde belirtilen tweet adresi ulaşılmaz oldu ve hesap kullanımdan kaldırıldı. 

Dolayısıyla bu durum akıllarda oldukça farklı soru işaretlerinin belirlenmesine sebebiyet verdi.  

Houston Texans teknik driektörü Bill O’Brien’da geçtiğimiz gün Houston Chronicle  aracılığıyla yapmış olduğu bir açıklamada; sosyal adaletsizlik kapsamında mücadele eden oyuncular hakkında konuşmuştu.  

Houston Texans baş antrenörü olan Bill O’Brien, protestolara katılım sağlayan oyuncularına desteğinin tam olduğunu söyledi.  

Bİll O'Brien Protesto Yapan Oyuncuları Destekliyor | Korumalı Futbol Türkiye
Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved. Taken From IPTC Photo Metadata

“Bu Gemide Beraberiz.”

“Evet diz çökeceğim, hepsi bunun için. Oyuncuların protesto etme hakkı ve kim olduklarını gösterme hakkı var. Diz çökmüyorlar çünkü bu şey bayrağımıza karşı. Ancak diz çökenlerin diz çökmelerinin sebebi onlara bu ülkede 400 yılı aşkın bir süredir eşit davranılmaması.”  

 Aynı zamanda 3 Haziran’da Houston’da George Floyd için gerçekleşen yürüyüşe katılmış olan Bill O’Brien bu konu hakkında da bazı şeyler söyledi.   

“Sorunun ne kadar büyük olduğunu düşündüğümüz zaman Houston’da küçük bir değişiklik yapmak uğruna yaptığımız bu faaliyet belki de havuzda bir dalgalanma oluşturan bir çakıl taşı olabilir.”   

George Floyd’a olan şey futboldan daha büyük ve görmezden gelemeyeceğiniz bir şeyi hayata geçirdi. Sessiz kalamayacağımızı hissettik. Bu konu hakkında bir şey söylememiz ve bir şeyler yapmamız gerektiğini hissettik. Değişikliklere yardım etmek istiyoruz.”   

“Bu yapılacak en doğru şey ve oyuncularımız bunu biliyor. Oyuncularımıza ve topluluğumuza destek olmak istiyoruz, hepimiz bu gemide beraberiz.” 

Önceki makaleLary Fitzgerald: İşe Geri Dönmek Konusunda Herkes Endişeli
Sonraki makaleChristian Hackenberg Beyzbol Oynamaya Karar Verdi
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here