Jerry Strum 83 Yaşında Vefat Etti | Korumalı Futbol Türkiye
This photo taken from Denver Broncos official website.

NFL’in eski efsanelerinden olan Jerry Sturm, bugün 83 yaşında hayata gözlerini yumarak aramızdan ayrıldı   

Bugün NFL Network tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda Denver Broncos’un  gözde oyuncularından Jerry Sturm’un öldüğü bildirildi.  

Denver Broncos tarafından yapılan bir anket ile tüm zamanların en iyi 100 oyuncusu arasında yer alan Jerry SturmDenver Broncos için oynadığı 84 ayrı maçta hücum hattı boyunca birçok farklı pozisyonda yer aldı.  

5000’den fazla Denver Broncos hayranı ile yapılan Tüm Zamanların En iyi 100 Denver Broncos oyuncusu anketinde Jerry, oldukça fazla oy aldı.  

İlk başta pivot oyuncusu olan Jeery, diğer pozisyonlardaki aktifliği ile Denver Broncos’a  birçok maçı kazanmasında oldukça yardım etti.  

Jerry Strum 83 Yaşında Vefat Etti | Korumalı Futbol Türkiye
This photo taken from Denver Broncos official website.

Denver Broncos’dan önce Kanada Futbol Ligi’nde üç sezon geçiren Jerry, oradan önce de Illinois Universitesi’nde kolej futbolu oynuyordu.  

1964 ve 1966 yıllarında iki kez AFL All-Star olan Jerry, Denver Broncos kariyerinden daha sonraki 6 senelik profesyonel futbol hayatına; New Orleans Saints ile 4, Houston Oilers ile 1 ve Philadelphia Eagles ile 1 yıl geçirerek devam eden Jerry, 1972 yılında emekli oldu.  

1972 yılında profesyonel futbol kariyerini sonlandıran Jerry, Englewood’da “The South” adında bir restoran sahibi oldu.  

Profesyonel futbol kariyerinden sonra Englewood’daki “The South” restoranı ile sakin bir hayat süren Jerry; aramızdan ayrılırken bizlere onca başarıyı ve profesyonel futbol kariyerindeki eğlenceli anlarını bıraktı.  

Huzur içinde yat Jerry Sturm, seni özleyeceğiz.  

Önceki makaleAmeer Abdullah: NFL, Değişimde Yol Gösterici Olabilir
Sonraki makaleDonald Trump, Colin Kaepernick’i Destekliyor
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here