Jeff Miller, NFL'in Yeni Genel Müdür Yardımcısı Seçildi!

Jeff Miller, geçtiğimiz saatlerde NFL komisyon üyesi Roger Goodell tarafından NFL‘in yeni Halka İlişkiler ve Politika Genel Müdür Yardımcısı seçildi.

Jeff Miller, yeni görevinde NFL‘in iletişim ve kamu işlerimi yönetmekle yükümlü olacak. Doğrudan Roger Goodell’e rapor vermeye devam edecek olan Miller aynı zamanda sağlık ve güvenlik portföyünü de koruyacak.

“Jeff Miler, Tüm Ligin Güvenine Sahip Olan Biri”

Komisyon üyesi Roger Goodell, Jeff Miller hakkında;
Jeff‘in politika ve hükümet ilişkilerinden hayırsever çabalara kadar olan deneyimi ve oyuncularımın sağlığı, güvenliğini en yüksek önceliğimizle sürdürmeye devam edecek olması onu özellikle bugün doğru bir seçim haline getiriyor.” Sözlerini kullandı ve devam etti;

Jeff; kulüp sahipleri, ortakları ve ligdeki diğer meslektaşlarımızın güvenine sahiptir.” sözleri ile de Jeff Miller’ın güvenilirliğini ele aldı.

Miller, 2012 yılında sağlık ve güvenlik inisiyatiflerinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak atandığından beri ligdeki oyunların güvenliğini arttırmak için devam eden çabalara öncü oldu.

Miller, aynı zamanda oyuncu sağlığını koruma ve oyunun kural değişiklikleri ile tekniğini ilerletmek için koruyucu ekipman teknolojilerinde de yenilik teşvik etti.

Jeff Miller’in Geçmiş Kariyeri

Jeff Miller, NFL‘e katılmadan önce on yılını ABD Senatosu Yargı Komitesi Antitröst ve İş Rekabeti Alt Komitesi Baş Danışmanı ve Capitol Hill’de Personel Direktörü görevlerinde yer alarak geçirmişti.

Miller; NFL Vakfı‘nın oluşturulmasında öncü olan ve NFL‘in topluluk ilişkileri departmanını yönetmiş ve aynı zamanda, NFL‘in Washington ofisininin açılmasında da öncü olmuştu.

Burada Hükümet ve Halkla ilişkilerden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev alan Jeff; Beyaz saray, kongre ve ajanslarla düzenli olarak etkileşime girmesinin yanı sıra valiler, belediye başkanları ve eyalet yasama organlarıyla etkileşimde bulunarak, federal ve eyalet hükümetlerinin birinci temsilcisiydi.

Ayrıca Jeff, 50 eyalette de gençlik sporları sarsıntısı yasalarını geçmek için ulusal bir kampanya yürüttü.

Öyle ki kariyerinde bu denli başarılara sahip olan birinin NFL komisyonu tarafından böyle bir pozisyona uygun görülmesi bize kalırsa oldukça yerinde bir davranış. Jeff Miller‘in gelecekte de geçmişteki kadar güzel işler yapacağından ve her yönüyle NFL‘e destek olacağından eminiz.

Gelişmeler doğrultusunda sizleri blgilendireceğiz, takipte kalın!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here