Javon Wims 2 Maç Ceza Aldı

Beklenen oldu. 

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Chicago Bears – New Orleans Saints maçının 3. çeyreğinin ortalarındayken New Orleans Saints oyuncusu olan Cahuncey Gardner-Johnson’a yaklaşarak göğsüne dokunan ve onu yumruklamaya başlayan  ve ardından oyun dışı edilen Wide Receiver oyuncusu Javon Wims sahadan uzaklaştırıldı. 

NFL, konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada; Chicago Bears’ın  Wide Receiver oyuncusu Javon Wims’in sportmenlik dışı davranış kurallarını ihlal etmesi sebebiyle 2 maç askıya aldıklarını duyurdu.  

Konuyla ilgili olarak yapılan diğer açıklamalarda ise Javon Wims’in NFL’in kararına itiraz etmesinin beklendiği ifade edildi.  

NFL’in kısa süre içerisinde oyuncu ile iletişime geçmesi ve Wide Receiver oyuncusunun olası itirazını değerlendirmesi bekleniyor.

Javon Wims – Kariyer ve İstatistikler  

2018 NFL Draft’ının 7. round ve 224. sırasından Chicago Bears tarafından seçilmiş olan Wide Receiver oyuncusu Wims, Draft dönemi sonrasında Chicago Bears ile bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.  

Bu zamana kadar Chicago Bears adına sahaya çıkmış olan Wide Receiver oyuncusu Wimstoplamdaki 3 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;   

  • 51 Pass Targets  
  • 26 Receptions  
  • 244 Receiving Yards  
  • 2 Receiving Touchdowns  
  • 14 First Downs Receiving  
  • Longest Reception (37)   

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 27 maçta yer aldı.  

3 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtilmiş olduğu gibi 27 maçta yer almış olan Wide Receiver oyuncusu Wims; bu 27 maçın 7’sinde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.   

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir